Utrapený postup až po penaltách, v dalším kole Bohemians 1905!

Utrapený postup až po penaltách, v dalším kole Bohemians 1905! B y s t r c - K n í n i č k y - Možná pro někoho překvapivě vyrovnaný zápas byl k vidění v Bystrci. Znojmo plnilo roli favorita, ale v zápase to moc vidět nebylo a domácí měli k postupu nečekaně blízko. Hosté se dostali ve druhé půli do vedení, Dosta však srovnala a rozhodovat se muselo až na penalty. V těch zazářil Vlastimil Hrubý a rozhodující branku přidal Yonov.

2.k.Ondrášovka Cup, středa 10.8.2011
FC Dosta Bystrc-Kníničky - 1.SC Znojmo FK  1:2pen.  (0:0)
Branky: 65. Zedníček - 47. Lacko.
ŽK: 83. Šíma, 85. Bárta - 63. Hnaníček
Rozhodčí: Nenadál - Kordula, Paták.
FC Dosta Bystrc-Kníničky: Kukleta - Smékal, Janíček , Bárta, Káňa- Jirásek- Fousek (57. Rohovský), Šíma, Dolina (87. Záblacký), Urban – Zedníček
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Hříbek (46. Sukup), Yonov (K), Trnovec, Švarc - Lukáš (77. Podzemský), Hnaníček, Lacko, Zifčák - Pacanda, Vašíček (50.Krhut)
Počet diváků: 352

Bystrc už v minulosti několikrát dokázala Znojmu znepříjemnit fotbalový život, nejinak tomu bylo i v 2. kole Ondrášovka Cupu, leč nakonec to bylo přece jen se šťastnou tečkou.

Žádný drtivý nápor ze znojemské strany nekonal, dlouhou dobu to byl především boj o míč. Hostům se nedařila kombinace ve středu hřiště, kde vznikalo ze záložní řady hodně nepřesností. Ani hra po krajích se nedařila tak, jak obvykle. První vážnější moment byl k vidění v 16. minutě. Po dobře rozehrané standardce musel míč vyrazit do bezpečí brankář Hrubý. Do klidné zóny to ale nebylo a k balónu se ještě za šestnáctkou dostal Urban, který znojemského brankáře pořádně protáhl. Následující rohový kop také zaváněl vedoucí brankou, na centr si naběhl Janíček a hlavičkou poslal míč jen těsně vedle pravé tyče.

Nepříjemnosti čekaly Znojmo i nadále, ve dvacáté minutě se uvolnil Zedníček a posílal centr do vápna, který však škrtl o ruku Trnovce a měla se s velkou pravděpodobností kopat penalta, to se ale nestalo. Hosté marně hledali odpověď na bystrcké šance, stále to bylo hlavně díky nepřesnostem ve středu zálohy. Naopak Bystrc se dokázala mnohdy narážečkami dostat lehce přes znojemskou obranu. Prosazovat se nedařilo i jindy velmi úspěšnému Lukášovi, jeho roli převzal Zifčák, jenž byl z našich hráčů nejaktivnější a často větral buď pravou nebo levou stranu.

K první šanci se však dostal druholigový tým až díky střele zpoza šestnáctky, kterou vyslal Hnaníček. Kukleta si s ostrým pokusem poradil, Zifčák pak mohl ještě dorážet, ale neprovedl to ideálně. Ve 40. minutě měl dobrou možnost Vašíček, jehož našla kolmice od Pacandy možná v ofsajdu, leč pomezní nechal hru plynout dál. Znojemský útočník tak mohl postupovat na branku, Kukleta ho však vychytal.

Druhá půle začala pro Znojmo, jak nejlépe mohla. Ve 47. minutě odcentroval z levé strany ideálně na hlavu Matúše Lacka, jenž nasměroval míč k levé tyči a rozvlnil síť - 0:1. Vedoucí tým pak dlouho kontroloval hru, Bystrc zdaleka nebyla tak nebezpečná jako v první půli, ovšem jen do 65. minuty. Urban zahrál rohový kop na přední tyč, kam si naběhl domácí kanonýr Stanislav Zedníček a hlavou poslal míč do sítě. Hrubý si sice na míč sáhl, ale vyrovnání nezabránil - 1:1.

Srovnání skóre domácí pochopitelně nabudilo a opět začali favorita výrazněji trápit a v 75. minutě mohli jít dokonce do vedení. Hrubý s Trnovcem se totiž tragicky nedomluvili, načež se odražený míč dostal k volnému Rohovskému. Ten měl ideální možnost na skórování, ale na šestnáctce se nezorientoval ideálně a míč poslal nad prázdnou bránu. Poslední slovo patřilo Znojmo. Hnaníček obdržel dobrou kolmici za obranu, dostal se však z výhodného úhlu, z kterého brankáře Kukletu nepřekonal. Stav tak po jednadevadesáti minutách včetně nastavení zůstal vyrovnaný, na řadu musely přijít pokutové kopy.

Penaltovou loterii začali jako první domácí a už úvodní exekuce ukázala, že tahle dovednost se stane pro Bystrc osudnou. Urban narazil jen na Hrubého, naopak za Znojmo se nemýlil Todor Yonov, jehož penalta nakonec rozhodla. Dosta totiž neproměnila ani další tři pokusy, dva bravurně lapil opět Hrubý a jeden pokus šel mimo tři tyče. Za Znojmo ztroskotal Lacko i Zifčák, oba si vylámaly zuby na Kukletovi. Definitivně zápas ukončila až úspěšná trefa Hnaníčka. Znojmo tak po utrápeném zápase rozhodlo v penaltách a ve třetím kole se může těšit doma na prvoligové Bohemians 1905.

• penalty Bystrc - 1.SC Znojmo 0:2 | přehrát