Sokolov zapomenut. Znojmo zdolalo Klokany a je v osmifinále poháru!

Sokolov zapomenut. Znojmo zdolalo Klokany a je v osmifinále poháru! Z n o j m o - Po nepříliš vydařené sobotě si znojemští fotbalisté a fanoušci pořádně spravili náladu. V 3. kolem přijeli do jihomoravského města Bohemians 1905 a na konci zápasu měli sklopené hlavy. Domácí totiž vyhráli 2:1, když se všechny důležité okamžiky udály ve druhé půli. Po brankách Vašíčka a Yonova se tak Znojmo může těšit v dalším kole pravděpodobně na pražskou Spartu (ta musí vyhrát ještě v Domažlicích a pak ještě v Pardubicích)!

3.k.Ondrášovka Cup, úterý 30.8.2011
1.SC Znojmo FK - Bohemians Praha 1905  2:1  (0:0)
Branky: 57. Vašíček, 73. Yonov - 60. Škoda
ŽK: 55. Hříbek , 64. Csech, 87. Pacanda - 38. Borek, 47. Růžička.
Rozhodčí: Tomáš Kocourek - Dušan Pospíšil, Radek Kocián.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Hříbek, Yonov (K), Mička, Sukup - Okleštěk (67. Krhut), Lacko (82. Trnovec), Hnaníček, Zifčák (90+. Podzemský) - Pacanda, Vašíček.
Bohemians Praha 1905: Marek - Lukáš P. (K), Jindřišek, Cseh - Bartek, Růžička, Borek, Michálek, Budinský (61. Hartig) - Bálek (46. Škoda). Nešpor (82. Petlička).
Počet diváků: 1765

Klokani přijeli do Znojma bez Nikla a Žižky a jen na lavičce náhradníků pak seděl Sňozík, Hartig a Škoda. Zápas se začal s míčem na kopačkách Bohemians, což se samozřejmě čekalo. Ale úvodní poziční převaha netrvala dlouho. I když z něj rezultovala první nebezpečná možnost zápasu. Budinský dobře napřáhl a jeho pokus šel jen těsně nad břevno. Znojmo se rychle osmělilo, její akce však končily před vápnem hostů a tak i další zajímavý pokus měli na svědomí Vršovičtí. Nešpor dostal do vápna dobrý míč, ale jeho hlavička nebyla dostatečně razantní a skončila jen v rukavicích Hrubého. Ten měl problémy i o chvíli později, kdy obrana nereflektovala jeho křiknutí a do zakončení se málem dostal opět Nešpor.

Ve 27. minutě se za aktivní hru Znojmo konečně dočkalo odměny v podobě nebezpečné situace. A kdo jiný by ji mohl mít na svědomí, než Milan Pacanda. Ten se zbavil jednoho z protihráčů a pak vyslal z hranice šestnáctky jedovatou střelu, kterou musel vytahovat brankář Marek z pod břevna na rohový kop. Zajímavá situace se pak udála i o čtyři minuty později na druhé straně. Nešpor byl ve vápně v dobré pozici, jež mu uzmul skluzem Hrubý a útočník Bohemky se ocitl na trávě. Rozhodčí však zůstal ledově klidný. Žádné větší vzruchy pak už první půle nepřinesla, i když domácí měli několik nadějně rozjetých útoků.

Do druhé půle nastoupil do hry místo Bálka Škoda. K tomu se však ještě vrátíme. Nejprve měl totiž velkou šanci Budinský jehož hlavičkový pokus k pravé tyči Hrubý skvěle zneškodnil. I proto se v 57. minutě mohl radovat z prvního gólu utkání Václav Vašíček, jemuž servíroval přihrávku do vápna Pacanda a znojemský střelec následně lišácky přehodil brankáře Marka - 1:0.

Jenže znojemská euforie netrvala dlouho. V 60. minutě totiž dostal míč do šestnáctky na pravou stranu Milan Škoda a ač obklopen dvěma domácí hráči, skóroval. Hodně mu k tomu ale pomohl i brankář Vlastimil Hrubý, který zbytečně vyběhl a pak si vše vysvětloval s Todorem Yonovem - 1:1. Strhnout vedení na stranu Klokanů pak mohl opět Škoda, jenže ten v jasné pozici promáchl.

Na druhé straně kontroval Pacanda a asi se mu hodně dlouho nestalo, aby tutovou šanci takhle neproměnil. Na penaltě se dostal k míči a mohl si vybrat kam míč pošle, poslal ho však jen vedle levé tyče. Utkání tak bylo v 69. minutě nadále otevřené. O tři minuty později se však začalo nad vršovickým klubem pomalu smrákat. Zifčák utekl dvěma hráčům a musel být faulovan těsně před velkým vápnem. Míč si vzali do své moci Hnaníček s Yonovem a právě Todor Yonov zacílil balón k pravé tyče, brankář Marek byl bez šance, míč šel totiž do jeho protipohybu - 2:1.

Druhá znojemská branka se nakonec ukázala rozhodujícím momentem. Domácí měli několik zajímavých brejků, zatímco hosté na konci utkání zazdili tutovku na vyrovnání. Michálek se pasoval do role smolaře, nejprve mu nevyšlo pár centrů a v 90. minutě místo vyrovnání poslal míč z více než luxusní pozice pouze vedle levé tyče. I díky tomuto faktu udrželo Znojmo vedení a po závěrečném hvizdu mohlo slavit velký úspěch a navázalo na postup do osmifinále ze sezóny 2009/10. Teď už se může těšit na někoho z tria Domažlice, Pardubice, Sparta Praha.