Skvělý závěr podzimu! Z Teplic vezeme tři body

T e p l i c e / Z n o j m o - Poslední zápasy v tomto roce se podařily znojemským fotbalistům na jedničku. V minulém kole se dostali z poslední místa a je jasné, že mimo sestupové pozice i přezimují. Může za to i utkání proti třetím Teplicím. Náš tým zaskočil favorita aktivní hrou a po poločasu vedl 2:0. Soupeř sice zdramatizoval utkání proměněnou penaltou, ale hned vzápětí kontroval Patrik Hrošovský a Znojmo tak jako první tým v sezóně porazil Teplice v domácím prostředí.

16.k., pátek 29.11.2013
FK Teplice - 1.SC Znojmo FK  1:3  (0:2)
Branky: 73. Litsingi (pen.) – 21. Crnkić, 40. Vašíček, 76. Hrošovský.
ŽK: 11. Ljevakovič (TEP) – 44. Lacko (ZNO), 54. Okleštěk (ZNO), 70. Crnkić (ZNO), 72. Odehnal.
ČK:
Rozhodčí: Zbyněk Proske - Jiří Moláček, Stanislav Pochylý.
FK Teplice: Slavík – Jablonský, Matula (C), Klein, Hošek (34. Jindráček) – Nivaldo, Ljevakovič, Vachoušek (58. Krátký), Litsingi, Táborský – Salami.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Helísek, Odehnal, Hnaníček (c), Mudra - Lacko (83. Buchta), Nepožitek - Hrošovský, Okleštěk, Crnkić (70. Tomeček) - Vašíček (90+3. Simerský).
Počet diváků: 2250

Znojmo těsně před utkáním přišlo o Hudce, vykartovaný byl navíc kapitán Yonov, stoperské duo tak mělo obsazení Hnaníček - Odehnal. Náš tým hrál od začátku zápasu velmi aktivně a nebojácně, což mdlé Teplice poněkud zaskočilo. Už ve třetí minutě se probíjel do zakončení Okleštěk a chybělo opravdu málo, aby teplickou bránu ohrozil. Domácí se prakticky nedostávali do žádných útočných akcí. Výjimkou byla patička Táborského, která vybídla ke střele Ljevakoviće. V 21. minutě se poprvé měnilo skóre. Hrošovský měl na pravém křídle dostatek prostoru k centru před bránu. Ten ještě ve vápně možná trochu lízl Okleštěk a lopta se tak dostala až k úplně volnému Nerminu Crnkićovi. Ten nakonec prolomil svoji střeleckou smůlu z předchozích utkání a nedal Slavíkovi šanci.

Teplice chtěly na inkasovaný gól rychle odpovědět, ovšem Salami poslal Litsingiho přihrávku těsně vedle brány. Předchozí asistent měl pak sám dobrou střeleckou pozici, ve 30. minutě ale pálil pouze nad bránu. Byly to však ze strany domácích mizivé záblesky. Když pak ve 40. minutě propustil trochu lacině Slavík za svá záda skákavou střelu Václava Vašíčka, začalo být s favoritem pořádně zle. Teplické rozpoložení pak dokumentovala situace ze závěru půle, kdy se domácí hráči vůbec nedohodli při zahrávání přímého kopu.

Do druhé části náš tým rozhodně nevyrazil s úpornou obranou, naopak rychlými přechody do útoku soupeře pořádně zlobil. Pro Teplice svitla naděje až v 71. minutě. kdy fauloval Helísek střídajícího Krátkého. Ten byl sice poslán k zemi těsně před velkým vápnem, zahrávala se ale penalta. Tu o dvě minutě později bez větších problém proměnil Franci Litsingi. Dobře hrající Znojmo pak trochu znervóznělo, rychlou odpovědí ho však uklidnil Patrik Hrošovský, jenž svůj technický pokus poslal přesně k tyči.

Třetí gól v síti byl pro Teplice definitivní ranou a v dalším zbytku utkání náš tým pořádal výpady do naprosto rozvrácené obrany. Ani Vašíček, ani dvakrát Okleštěk, však další gól nepřidali. A že to byli velmi velké šance. Znojmo ovšem rozhodně smutnit nemuselo, po vítězství 3:1 prožije klidnou zimní přestávku.

Zdeněk Ščasný (Teplice): Udělali jsme si kaňku na tom našem výborném podzimu, ale tak to ve fotbale chodí. Nevstoupili jsme do zápasu vůbec dobře, dali jsme Znojmu hodně prostoru, špatně jsme bránili i útočili. Vůbec jsme si nevzali ponaučení z jejich výborných výkonů v poslední době. Druhý poločas už byl o něčem jiném, ale dlouho se nám nedařilo dát gól. Urazili jsme fotbalového boha, svým přístupem a nedůsledností.

Tibor Duda (Znojmo): Byl to povedený zápas. Snažíme se hrát náš poctivý, jednoduchý fotbal, který v závěru sezony docela funguje. Spolupráce s trenérem Kalvodou probíhala v týdnu velmi dobře. On je hlavní trenér a tým jsme chystali v týdnu úplně normálně, jediný rozdíl byl v tom, že jsem to odkoučoval já.

• Reakce kouče Teplic po výhře 1.SC Znojmo FK 3:1! | přehrát
  • Tepličtí hráči po porážce 1:3 s naším 1.SC Znojmo! | přehrát