Šance byly, Znojmo ale potopil jihlavský Sedláček

Šance byly, Znojmo ale potopil jihlavský Sedláček J i h l a v a / Z n o j m o - Velmi blízko bylo Znojmo bodovému úspěchu na půdě Jihlavy, tedy alespoň v první části. V té totiž mělo jednu stoprocentní šanci v podobě bohužel neproměněné penalty Todora Yonova (na snímku), Milan Pacanda pak ještě z dvaceti metrů otiskl tyč. Domácí se po těchto dvou kritických situacích nenechali pobízet a v druhé půli díky dvěma brankám Sedláčka brali tři body.

5.k.2.liga, neděle 4.9.2011
FC Vysočina Jihlava - 1.SC Znojmo FK  2:0  (0:0)
Branky: 58. Sedláček, 67. Sedláček.
ŽK: Uvarenko, Dolejš, Komárek - Hříbek, Vašíček
Rozhodčí: Kovařík - Vysloužil, Dobrovolný.
FC Vysočina Jihlava: Uvarenko – Gabriel, Tlustý, Komárek, Gavrić – Dolejš (56. Krutý), Karlík, Kučera T., Vaculík (87. Šilinger) - Sedláček, Mešanović (70. Tecl)
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Hříbek, Yonov, Mička, Sukup (77. Lukáš) - Krhut (65. Okleštěk), Lacko, Hnaníček, Zifčák - Pacanda, Vašíček
Počet diváků: 1485

Znojmo v předchozí sezóně v obou vzájemných zápasech proti Jihlavě nevstřelilo branku a hned šestkrát inkasovalo. Netrefilo se bohužel ani tentokrát, byť k tomu měli Jihomoravané velmi blízko. Domácí sice měli možná o chloupek více míč na kopačkách, po první půli však mohli být rádi, že je skóre bezbrankové.

O první velký rozruch se postaral v 24. minutě Vašíček, který šel sám na gólmana Uvarenka, ten jej sice dokázal vytlačit z výhodné pozice, ale také ho poslal k zemi. Penalta! K té se postavila tradiční chladnokrevný exekutor Todor Yonov. Jenže tentokrát se znojemský kapitán radovat nemohl. Jeho technickou střelu Uvarenko vystihl a míč vyrazil.

Když to nešlo z pokutového kopu, rozhodl se Milana Pacanda, že to půjde z dálky. Z dvaceti metrů napřáhl a orazítkoval pravou tyč! Smůla hostů tak byla dokonána. O to horší byl pro hosty právě druhý poločas.

Druhých pětačtyřicet minut se rozhodli razítkovat tyče zase domácí. Hned v padesáté minutě ještě o dva metry trumfl Karlík Pacanda a ze standardky trefil také tyč. Tím však zvonkohra definitvně skončila. O chvili později se na malém vápně ocitl Vaculík, jenže místo razantní střely vyslal pouze oblouček, jenž Hrubému nenadělal větší problémy.

Osmapedesátá minuta už ale byla pro Znojmo osudová. Roli hrdiny dnešního duelu se zmocnil Tomáš Sedláček, jenž ve vápně neomylně zakončil hlavou za Hrubého záda - 1:0. Hosté nedokázali reagovat a k žádné podobné šanci jako v první půli se nedostali. V 67. minutě navíc přišla domácí pojistka opět z kopačky Tomáše Sedláčka, který se prosadil po rohovém kopu - 2:0.

Nic podstatnějšího se už nestalo a Znojmo tak trochu nešťastně odjíží z Jihlavy bez bodu. Bohužel své velké šance neproměnilo a domácí se v druhé půli chytli šance. Právě dnešní soupeř pak Jihomoravany přeskočil v tabulce.