S tradičním rakouským soupeřem nerozhodně

Se dvěma cizinci na zkoušku v základní sestavě - Bulharem Atanasovem a Chorvatem Krajačičem se naše mužstvo v přípravě střetlo na půdě stálého přípravného partnera od našich jižních sousedů - na umělé trávě v Hornu. Střelecky se dvakrát prosadil krajan našeho zkušeného kapitána - stopera Yonova.

přípr., sobota 29.1.2011
SV Horn - 1.SC Znojmo FK  2:2  (1:1)
Branky:8., 79. - 16. a 65.Atanasov
1.SC Znojmo FK: Šustr – Hříbek (46.Sukup), Yonov (46.Coufal), Mička, Krajačič – Krhut (46.Lukáš), Nepožitek, Lacko, Hromek (46.Hnáníček) – Atanasov, Vašiček (46.Kamdem)
připraven byl ještě brankař Stejskal

Zápas to byl kvalitní, čemuž napomohly oba týmy. První se předvedli hosté, a to hned v 5.min., kdy Nepožitek poslal kolmou přihrávku Atanasovovi. Domácí golman byl ale pozorný a včasným vyběhnutím šanci zlikvidoval. Na druhou stranu domácí byli úspěšní v 8.min. a střelou z 23 metrů do pravého horního růžku se ujali vedení 1:0. Šanci měl ve 12´Yonov, kdy po rohu hlavou střílel těsně vedle. Hned ve 14.min. prověřil domácího brankáře střelou Hromek. Domácí zahrozili o minutu později. Centr z pravé strany našel hlavičku domácího útočníka a Yonov musel zachraňovat na roh. Hrálo se rychle „nahoru a dolu“, proto také hned v 16.min. Hromek opět střílí a vyraženou střelu svým důrazem před domácími obránci dopravil do sítě Atanasov – 1:1. Z dalších šancí, které měli naši hráči na svých kopačkách – 30.min. Vašiček krásnou střelou z 20 metrů do náruče brankáře. Kombinace z pravé strany po ose Nepožitek, Vašiček a Krhut. Posledně jmenovaný zakončil střelou do boční sítě – 34.min. Ve 40.min. střílí opět Vašiček těsně vedle.

Druhá půle začala změnou v sestavě, a to hned výměnou všech připravených hráčů na lavičce. A asi musela být čekajícím hráčům na lavičce v mrazivém počasí velká zima, protože první dvacetiminutovku druhé půle odjezdili tak, že nepustili domácí tým za půlící čáru. Tento zámek vyvrcholil vystižením rozehrávky Lackem a krásně naservírovaným míčem Atanasovovi – 65.min. 1:2. Horn prohrát nechtěl, a tak trochu zase nabral na otáčkách a hru vyrovnal. Měl několik šancí, ale brankář Šustr si se vším poradil. Na druhé straně se do šancí dostávali postupně kamerunec Kamdem a bulhar Atanasov. Krásným fotbalovým okamžikem byla střela Hnanička, kterou zastavilo břevno. Domácí srovnali v 79.min. po rohovém kopu. Na druhé straně měl sudí odpískat penaltu za faul na Atanasova. Ten již přeloboval brankáře, ale byl jim faulován. Strhnout vítězství na naši stranu mohl v poslední minutě Lacko. Dvakrát si narazil před šestnáctkou míč s Atanasovem a vystřelil tvrdou ránu. Domácí brankář ale stál přímo v dráze střely a svůj tým podržel.

V přípravě se objevil nový hráč na levém postu obrany chorvat Krajačič.

V dalším nedělním zápase se v rámci turnaje v Jevišovicích představí zbytek hráčů z přípravy, a to proti Únanovu.