Remízová série s Čáslaví pokračuje

Remízová série s Čáslaví pokračuje I do třetice se naši fotbalisté rozešli s Čáslaví nerozhodně. Tentokrát ve středních Čechách remizovali 1:1, když se nejprve trefili domácí v 50.minutě, ale o 4 minuty později vyrovnal Vašíček. No a v dalším kole nás už čeká Zbrojovka..

9.k.2.liga, neděle 2.10.2011
FK Čáslav - 1.SC Znojmo FK  1:1  (0:0)
Branky: 52. Voltr - 54. Vašíček
ŽK: Kunášek - Vašíček, Trnovec, Lacko
Rozhodčí: Možíš - Marek, Paták
FK Čáslav: Ducheček - Kunášek, Karal, Šisler, Hečko - Prášil (70. Kaňák), Čertík (78. Jukl), Špidlen - Fikejz, K. Hejný (54. Džafič), Voltr. Trenér Oldřich Abrhám
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Hříbek, Trnovec, Mička, Švarc - Zifčák (90. Lukáš), Lacko, Hnaníček (75. Krhut), Okleštěk - Pacanda, Vašíček. Trenér Bohumil Smrček
Počet diváků: 607

Po naší domácí prohře s Bohemians Praha jsme vyjeli na stadion mužstva, které svého času a poměrně nedávno získalo šanci hrát 1.ligu, protože si to vybojovalo ve 2.lize, ale nakonec prodalo licenci 1.FC Slovácko. Naopak po konci minulé sezony se dokonce nahlas spekulovalo o tom, zda se vůbec Čáslav do 2.ligy přihlásí. Nakonec to vše její funkcionáři zvládli a naši hráči tak vyjeli do středních Čech se snahou přivézt nějaký ten bod.

V našem mužstvu byl dokonce jeden z pamětníků, kdy Čáslav vybojovala postup do 1.ligy - Tomáš Okleštěk, který se měl výrazněji zapsat do statistik zápasu, ale o tom později.

Ve 3.min. zahrávali domácí roh. Šisler přihrál přímo Čertíkovi a ten nahrál přesně na Fikejze, ten ovšem nedokázal překonat Hrubého. V následující desetiminutovce se vytvořili domácí tlak, který se jim nepodařilo naštěstí proměnit. Především šance v 10.min. kdy Voltr našel volného Fikejze a ten z 10 m neuvěřitelně nedokázal trefit zcela odkrytou naši branku a pálil nad, volala po gólu. V 19.min. pak vážněji ohrozili branku Čáslavi i naši hráči. Z křídla pláchl domácím Hříbek. Střílel, ale příliš po zemi. Ve 27.min. se otřásla branková konstrukce za zády Vlasty Hrubého. Voltr centrem našel Fikejze a ten hlavou trefil břevno, následná hlavička skončila v náruči Vlasty Hrubého. Pak jsme měli dvě velké šance i my. Nejdřív výborně hrající Trnovec našel dlouhým pasem Milana Pacandu, který si v běhu krásně zpracoval míč, obešel domácího obránce, ale jeho střelu srazil ve skluzu domácí hráč nad branku. Chvili poté se uvolnil Vašíček a střílenou přihrávkou hledal u vzdálenější tyčky Jirku Zifčáka, kterému chybělo pár centimetrů, aby doklepl do čáslavské branky. Ještě před přestávkou vyzkoušel domácího brankáře pěknou střelou Hnáníček. Konec prvního poločasu tak sice patřil nám, ale branka nepadla.

Úvod 2.poločasu vyšel lépe domácícm. Ti se mohli radovat už 5 minut po obrátce. Na půlce jsme špatnou rozehrávkou Hříbka, ztratili balon, rychlý protiútok hasil Rado Trnovec faulem před šestnáckou. Voltr z následného přímého kopu, krásnou střelou přes zeď sám vstřelil vedoucí branku. Radost domácích ale naštěstí pro nás netrvala dlouho. Rado Trnovec našel dlouho přihrávkou Tomáše Oklešťka, ten z voleje našel ve vápně Václava Vašíčka, a ten se letos v takových chvílích málokdy mýlí, vstřelil již svoji 5 branku a vyrovnal. Po vstřelené brance jsme ožili. Na domácích bylo vidět, že jsou rychlým vyrovnáním zaskočeni. Na chvíli jsme převzali otěže utkání do svých rukou, bohužel nás dnes trápilo množství zbytečných nepřesností a ztrát míčů, hlavně ve finální fázi. Ke konci utkání se domácí dostali do tlaku po několika odpískaných standartkách. Šanci, kterou můžeme nazvat gólovou měli domácí v 85.min, kdy Džafičovu tvrdou střelu vyrazil Vlasta Hrubý a před dotírajícím domácím hráčem uklidil do bezpečí Rado Trnovec.Do konce zápasu se pak už neobjevila žádná taková šance - a to ani na jedné straně. Utkání tak skončilo zaslouženou remízou a domů si tak odvážíme bod.