Půst? Kdepak! Táborsko jsme porazili třemi góly a s čistým kontem!

Půst? Kdepak! Táborsko jsme porazili třemi góly a s čistým kontem! Z n o j m o - Velký pátek bývá časem půstu, naši hráči se toho však v utkání proti Táborsko rozhodně nedrželi a to je dobře. V úvodu utkání jsme přečkali šanci soupeře a posléze diktovali tempo hry. V prvním dějství jsme si vypracovali dvoubrankový náskok, z kterého jsme následně těžili v půli druhé. Povedený zápas završil na samém konci utkání Rosťa Šamánek trefou na 3:0.

22.k.FNL, pátek 14.4.2017
1.SC Znojmo FK - FC Silon Táborsko  3:0  (2:0)
Branky: 13.Urbančok, 24.Teplý, 90+3.Šamánek
ŽK: 38.Nepožitek – 16.Javorek, 70.Džafić, 70.Zavadil, 78.Kalvach, 88.Dordević
Rozhodčí: Adámková – Ratajová, Flimmel
1.SC Znojmo FK: Štěpanovský (23.Doleček) – Helísek, Motal, Mezlík, Cihlář (C) – Holub, Urbančok (80.Klíma), Nepožitek, Javůrek (72.Njire) – Šamánek, Teplý
FC Silon Táborsko: Toma – Navrátil (C), Zavadil, Klusák, Toml – Nešický (34.Kalvach), Kučera (79.Souček), Džafić, Mršić, Javorek – Musiol (36.Dordević)
Počet diváků: 912

V základní sestavě se objevilo hned několik změn. Dvě byly vynucené. Zraněného Odehnala nahradil Mezlík a vykartovaného Svozila Motal, který se přeorientoval z defenzivního záložníka na stopera. A nutno říct, že svůj part odehrál ve spolupráci s Mezlíkem náramně. V bráně dostal prostor Martin Štěpanovský, bohužel jeho působení nemělo dlouhého trvání, k čemuž se posléze dostaneme. Stejně jako ve Vítkovicích jsme začali aktivně, tentokrát to ale mělo i efektivní vyústění. Ještě předtím ale musel vytáhnout možná klíčový zásah náš gólman, který máchl rukou a zneškodnil loženku soupeře. Pak už přišla naše chvíle, ve 13. minutě se odrazil míč k Dominiku Urbančokovi, který se trefil zpoza vápna přesně k tyči. Vstřelený gól nás dostal do pohody a na hřišti jsme byli nadále aktivnější. Další odměna přišla ve 24. minutě, kdy Javůrek našel pasem na zadní tyči Kubu Teplého, který dorážel do prázdné brány.

Ani tento inkasovaný gól hosty neprobudil a trenér Nádvorník sáhl už v první půli ke dvojitému střídání. I my jsme bohužel museli střídat, ovšem nuceně. Štěpanovský si obnovil zranění, které si přivodil v Pardubicích a do hry musel Doleček. Až závěr utkání přinesl ohrožení i ze strany Táborska. Nejblíže snížení byl Dordević, jeho hlavička šla však nad.

Táborsko se ve druhém dějství snažilo být aktivní a s výsledkem ještě něco udělat. Ovšem do žádné vyložené šance se nedokázalo propracovat. To Teplý se ve 49. minutě protlačil do vápna jako expres, jeho zakončení z úhlu ale Toma zlikvidoval. Postupem času se dostávali Jihočeši do větší aktivity a koledovali jsme si o problémy, nicméně vše dopadalo stejně jako v úvodu poločasu. Navíc jsme mohli využívat otevřenější obrany soupeře, Urbančok se v 77. minutě perfektně uvolnil a našel v pokutovém území zpětným pasem Šámanka, Toma si ale poradil. Největší šanci si vypracovali hosté až v závěru poločasu, Jirka Doleček ale nedovolil zdramatizování a posléze v nastaveném čase zpečetil naši výhru po krásné akci Rosťa Šamánek.

Radim Kučera (Znojmo): Zápas jsme zvládli daleko lépe než předchozí domácí utkání s Prostějovem i co se týče vstupu do utkání. Byli jsme dobří v kombinaci, hráči podali dobrý výkon, musím pochválit Lukáše Motala, zvládl pozici stopera výborně. Dobré utkání sehrál i Urbančok. K nim se přidali i další, v první půli jsme si udělali náskok. Apeloval jsem na kluky, že v druhém poločase potřebujeme dát třetí gól, přišel ale až v závěru utkání. Jsem spokojený s hrou, třemi body i nasazením.