Proti Vyškovu výhra, ale také festival neproměněných šancí

V y š k o v - Proti třetiligovému Vyškovu jsme si po prvoligových soupeřích mohli vyzkoušet řadu herních věcí a prověřit především ofenzivu. V utkání jsme potvrdili roli papírového favorita a domácí Vyškov porazili 3:1. Zamrzí však řada velkých šancí, které se nám nepovedlo proměnit včetně pokutového kopu.

příprava, středa 11.2.2015
MFK Vyškov - 1.SC Znojmo FK  1:3  (0:2)
Branky: 80. Urbančuk – 16. Okleštěk (Cihlář), 40. Nepožitek (Žondra), 84. Vlastní (vla.)
MFK Vyškov: Klimeš (46. Štěpán) - Kucharčuk (69. Vrána), Němeček (74. Hudec), Koláček, V. Novotný - Holub, Studený (74. Gottvald), Lahodný, Urbančuk - Přichystal (65. Přichystal), Jeřábek
1.SC Znojmo FK: Ilizi - Helísek (55. Hříbek), Svozil, Dreksa, Cihlář (77. Celik) - Njire (41. Stáňa), Lacko, Nepožitek (46. Nepožitek), Pázler (59. Levai) - Okleštěk (69. Lapeš), Žondra (59. Ledecký)
Počet diváků: 60

Hned od úvodu byla aktivita na našich kopačkách. Prosazovali jsme se především přes krajní prostory, k dokonalosti však scházela větší přesnost pasů, které mířily do vápna. Dokonalé atributy však měla akce v 16. minutě, kdy Cihlář našel před bránou Tomáše Oklešťka a ten nedal brankáři šanci.

Ještě před přestávkou pak navýšil těsný náskok Radim Nepožitek přesnou přízemní střelou k tyči. Zpoza vápna naprosto přesná trefa. I domácí se dostali do zakončení, jejich střely však končily mimo bránu.

Ve druhém dějství jsme rozjeli festival neproměněných šancí. Pázler s Oklešťkem orazítkovali svorně tyče. Ledeckému s Levaiem chybělo jen málo, aby jejich střely zapadly ke vzdálenějším tyčím.

Střeleckou smůlu jsme neprolomili ani z pokutového kopu. Po faulu na Lacka se k němu v 72. minutě postavil Jaroslav Svozil a míč poslal bohužel nad břevno. A tak přišlo otřepané - nedáš, dostaneš. Standardní situaci v 80. minutě rozehrával Urbančuk a jeho nepříjemný centr na teč nakonec zapadl k zadní tyči.

Drama se však nekonalo. Už o čtyři minuty později totiž Ledeckého sice z bezprostřední blízkosti brankář vychytal, míč se ale následně odrazil od jeho spoluhráče odrazil do sítě. To byl poslední přesný zásah zápasů, ovšem nikoliv šancí. Těch bylo opravdu nespočet. Zatímco domácí měli všehovšudy jednu, na naší straně jsme jich mohli napočítat opravdu hodně. Jak už vyplývá z předchozích slov, žádná se neuchytila. Bylo symbolické, že těsně před závěrečným hvizdem vychytal brankář Štěpán v šanci Stáňu.