Proti Spartaku výhra a návrat do horní poloviny tabulky

Proti Spartaku výhra a návrat do horní poloviny tabulky Z n o j m o - Po třech prohrách v řadě potřebovalo Znojmo nutně zvítězit a to se také povedlo. Jihomoravané dokázali vstřelit tři branky, ale svoji výhru si pojistili až ve druhé půli, kdy razantně zlepšili svoji hru. Hostům se podařilo už jen v závěru snížit na konečných 3:1. Výhra znamená posun Znojma na sedmou pozici.

6.k.2.liga, neděle 11.9.2011
1.SC Znojmo FK - FC Silon Táborsko  3:1  (1:0)
Branky: 8. Pacanda (pen.), 58. Okleštěk, 73. Vašíček - 88. Kostečka (pen.)
ŽK: 34. Mička, 42. Hnaníček, 88. Hrubý - 8. Fryšták, 11. Vukadinovič V., 63. Dobal, 66. Ciferský.
Rozhodčí: Pavel Franěk - Josef Košec, Petr Blažej.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Hříbek, Yonov (K), Mička, Sukup - Okleštěk (79. Lukáš), Lacko, Hnaníček (76. Trnovec), Zifčák - Pacanda, Vašíček.
FC Silon Táborsko: Fryšták - Ciferský, Nesvadba, Ptáček, Rožboud (66. Sklenář) - Vukadinovič V., Dobal (66. Šturma), Kostečka (K), Javorek - Mach, Vyhnal.
Počet diváků: 775

Ještě před samotným výkopem zápasu hráči obou týmů, funkcionáři i diváci uctili oběti středeční tragické havárie hokejistů Lokomotivu Jaroslavl minutou ticha. Pak už mohl duel odstartovat a hosté se do úvodu opravdu ponořili a hned začali ovládat hru. Znojmo působilo poněkud zaraženě a čekalo, co předvede soupeř.

V osmé minutě se však z ničeho nic urodila velká šance Jihomoravanů, Vašíček obešel brankáře Fryštáka a ten musel sáhnout po faulu, za nějž viděl žlutou kartu, ale hlavně byl nařízen pokutový kop. Ten Znojmo zahrávalo v první půli i v minulém utkání v Jihlavě. Tenkrát Yonov nedal, nyní se ale kapitán domácích k míči nepostavil. Opovědnost na sebe vzal Milan Pacanda, který si počkal na pohyb brankáře a pak míč poslal do jeho protipohybu - 1:0.

Gól byl pro Sezimovo Ústí ranou, bylo totiž lepší než soupeř. V podobné hře však pokračovalo i navzdory inkasované brance. Spartak byl často u míče, měl územní převahu, do žádné velké šance se však nedostal. Znojmo ohrožovalo branku Ševců jen sporadicky a prakticky celých pětačtyřicet minut se bránilo.

Až na několik střel ze středních vzdáleností a centrů do vápna ale jak už bylo zmíněno, k ohrožení znojemské branky nedošlo. Za pozornost nejvíce stála akce ze 43. minuty Vukadina Vukadinoviče, který se prosadil až ke střele, ale narazil na jistě chytajícího Hrubého. Do kabin se tak šlo zá příznivého stavu pro domácí.

Do druhé půle vstoupilo Znojmo o poznání aktivněji a z vysunutějším napadáním, což neslo v několika případech své ovoce. Hosté už se tolik do hry nedostávali a když se pak v 58. minutě domácí ujali dvoubrankového vedení, nebylo už moc, co řešit. Tomáš Okleštěk mohl útočit do otevřené obrany a přečíslení dva na jednoho sehrál s Lackem báječně. Vyměnil si s ním míč a zamířil ve vápně k blížší levé tyči přesně - 2:0.

Znojmo se druhou brankou uklidnilo a nabitá jistota byla vidět. Ne, že by hosté neútočili, domácí si však byli jistí nezbytností soupeře hrát vabank. Docházelo tak k brejkům, jenž hrály Jihomoravanům do not. Z jednoho takového rychlého útoku se v 73. minutě trefil Václav Vašíček. Před šestnáctkou se uvolňoval, nakonec přihrál Pacandovi, který mu míč z první vrátil. Znojemský útočník si pak míč o metr před bránícím hráčem posunul do strany a zamířil přesně k pravé tyči. Natahující se Fryšták byl bez šance - 3:0.

Spartak své snažení o vstřelení alespoň jedné branky dotáhl do úspěšného konce dvě minuty před vypršením základní hrací doby. Z pokutového kopu se prosadil kapitán Jiří Kostečka a snížil tak stav na konečných 3:1.