Povinnost splněna, v Polné jsme o postupu rozhodli v druhé půli

Povinnost splněna, v Polné jsme o postupu rozhodli v druhé půli P o l n á - První kolo poháru, a zároveň generálku na ligu, máme úspěšně za sebou. V Polné to sice především v první bezbrankové půli skřípalo, postup jsme si ale uniknout nenechali. Stěžejní byly dva rychlé góly v úvodu druhého poločasu, v dalším průběhu jsme přidali i třetí gól a mohli tak slavit postup do druhého kola.

1.kolo Mol cup, sobota 22.7.2017
Slavoj Polná - 1.SC Znojmo FK  0:3  (0:0)
Branky: 48. a 77. Šamánek, 50. Teplý
ŽK: 36. Čížek - 64. Svozil
Rozhodčí: Orel Pavel - Dobrovolný Zdeněk, Pfeifer Michal
Slavoj Polná: Skočdople - J.Holub (46. Kavka), Haala, Čížek, Benda, Urbánek (c), Kubec, Kučera, Klíma, Hrdlička (59. Válek), Kavka (55. Fadrný)
1.SC Znojmo FK: Štěpanovský - Chereda, Svozil, Cihlář (c), Pospíšil (46. Hladík), Šamánek (78. Štrombach), Malár, Helísek, Javůrek, Teplý, Njire
Počet diváků: 334

Trenér musel v základní sestavě trochu improvizovat, i přesto jsme však byli jasnými favority. Divizní soupeř nás ovšem mohl už v úvodu zápasu zaskočit a využít naší chyby, nepříjemná střela šla naštěstí vedle brány. Veseleji mohlo být v osmé minutě, střelu Šamánka ale zastavila tyč. Pak jsme se na delší dobu odmlčeli a trápili se v kombinaci.

Do konce přestávky jsme si však ještě dvě dobré šance vypracovali. Pospíšil mířil vedle a Njireho vychytal domácí gólman. I domácí ale byli schopni dostat se do střeleckých příležitostí, žádná ale Štěpanovského v bráně neohrozila.

Trápení jsme naštěstí prolomili už v úvodu druhé půle. Po krásné akci a centru Javůrka hlavičkoval do prázdné brány Rosťa Šamánek. Následně však Polná zahrozila, jeden z domácích hráčů se dostal mezi naše dva stopery, pokutový kop se však nepískal, sudí ukázal jasně, že byl hrán míč. Na druhé straně už se však penalta pískala a Kuba Teplý ji chladnokrevně proměnil.

Druhá branka byla příjemnou pojistkou a mohli jsme hrát uvolněněji. Javůrkův volej ze 60. minuty byl hodně povedený, ovšem mířil doprostřed brány. Polná mohla snížit o pár minut později. A byl to pěkný fotbalový moment, Fadrný se položil do míče rybičkou a jeho pokus skončil za drobné teče naší obrany těsně vedle tyče. V jisté fázi se hrál už poměrně bezstarostný fotbal a i domácí tak mohli občas tohoto faktu využít, což platilo i o zmíněné šanci Fadrného. Nicméně, skóre se zvýšilo na naší straně. Hladík orazítkoval břevno a následně v 77. minutě definitivně pojistil náš postup do dalšího kola druhým gólem v zápase Rosťa Šamánek.

Polná mohla dosáhnout alespoň čestného úspěchu. Benda se odhodlal k individuální akci a propracoval se až před Štěpanovského, který jej však naštěstí vychytal. Blízko gólu byl také Válek, z dvaceti metrů ovšem orazítkoval tyč. Utkání tak skončilo naší výhrou 3:0 a můžeme se těšit na soupeře v druhém kole poháru.

Jiří Balcárek (Znojmo): Musím s tebou souhlasit, výkon v první půli nebyl dobrý. Nedařila se nám kombinace a to už od stoperské dvojice. Měli jsme problémy i s kombinací směrem nahoru, nedostávali jsme se situací a možností, které bychom chtěli. I přesto, že jsme hráli špatně, jsme si vytvořili dvě, tři šance, z kterých musíme dát gól a tím si pomoci. Ve druhé půli jsme provedli nějaká střídání, trochu se to zvedlo a padli tři góly.