Pohárová noční můra pod Ještědem

L i b e r e c / Z n o j m o - Historický postup do čtvrtfinále domácího poháru? Brány osmifinále nepřekonáme bohužel ani teď. Máme za sebou sice pouze první ze dvou zápasů, ale už teď lze říct, že naše šance jsou mizivé. Liberec nás totiž v první půli smetl v poměru 6:0 a naděje tak velmi rychle vyhasly. Do utkání nezasáhl například Libor Žondra, na lavičce zůstali Todor Yonov i Martin Hudec.

Pohár osmifinále 1.z, úterý 28.10.2014
FC Slovan Liberec - 1.SC Znojmo FK  6:0  (6:0)
Branky: 7. a 45. Šural, 12. a 29. Frýdek, 32. Pavelka, 41. Fleišman (pen.)
ŽK: 24. Ledecký, 36. Okleštěk, 42. Stáňa
Rozhodčí: Jech – Urban, Kotalík
FC Slovan Liberec: Hroššo – Mudra, Pimpara, Pokorný L., Fleišman (C) – Obročník, Pavelka (58. Jarolím) – Delarge (65. Hadaščok), Ďubek, Frýdek – Šural (75. Soungole).
1.SC Znojmo FK: Andrejko - Hříbek, Buchta, Odehnal, Helísek - Kovačić (46. Yilmaz), Lacko (c), Okleštěk - Stáňa (58. Kirschner), Ledecký (80. Hudec), Pázler.
Počet diváků: 1250

Těžko říct, zda jsme vykročily na hřiště v Liberci levou nohou nohou nebo ne, či to byl následek dlouhé cesty. Každopádně od začátku zápasu byl na hřišti pouze jeden tým. Už ve druhé minutě měl obrovskou šanci Delarge, což tak trochu nastínilo další průběh zápasu. Slovan předvedl doslova uragán. V 7. minutě se trefil Josef Šural, v 12. pak Martin Frýdek. Klíčový moment tak dost možná nastal v 25. minutě, kdy Hroššo vychytal ve velké šanci Stáni a o pár okamžiků dával Martin Frýdek na 3:0.

Bohužel to nebyl konec, ale pouze začátek útočné liberecké zloby. Andrejko se v bráně oháněl, seč mu síly stačily, ale vše marné. Lovit míč ze sítě musel v první půli ještě třikrát. Nejprve ho překonal David Pavelka, z pokutového kopu pak Jiří Fleišman a zkázu úvodního dějství dokonal ten, který ji načal - Josef Šural.

Ve druhé půli už Liberec tolik netlačil na pilu, byť mohl hned v úvodu skórovat Pavelka. V druhém dějství se v našem dresu objevili i junioři Yilmaz s Kirschnerem. A mohli sledovat, jak se v 62. minutě ocitli ve velké šanci Ďubek, Delarge a Šural. Aby jsme si vypili kalich hořkosti až do konce, stály proti nám i tyče. Tu nastřelil v 69. Pázler. V dalším průběhu utkání už se toho moc nedělo.

Oldřich Machala: Z naší strany to byla úplná tragédie, hlavně přístup v prvním poločase. Máme v týmu několik hráčů, kteří už první ligu zažili, ale s takovýmto přístupem, nasazením a agresivitou si myslím, že to daleko nedotáhneme. Liberec nás přejel úplně ve všem. Upozorňovali jsme hráče na jejich krajní hráče, speciálně na Fleišmana a čtyři góly pak padly po akcích z levé strany. Musím říct, že jsem hrozně zklamaný, hlavně z toho prvního poločasu, protože ten byl z naší strany tragický. Za to se musím omluvit našem fanouškům, takhle jsem si to vůbec nepředstavoval.