Po výhře nad Varnsdorfem opět první!

Po výhře nad Varnsdorfem opět první! Z n o j m o - Na domácí prostředí se může na jaře Znojmo zatím stoprocentně spolehnout. Jihomoravané nezaváhali ani ve čtvrtém jarním zápas na svém hřišti a poradili si s Varnsdorfem 3:0. Dva góly zaznamenal Radim Nepožitek a doplnil ho výstavní trefou z přímého kopu kapitán Todor Yonov. Díky zaváhání vršovických Klokanů se tak Znojmo posunulo na první pozici! Tu bude obhajovat v neděli dopoledne na hřišti dalšího pražského celku - až osmé FK Viktorie Žižkov!

25.kolo, neděle 28.4.2013
1.SC Znojmo FK - FK Varnsdorf  3:0  (2:0)
Branky: 27. a 74. Nepožitek, 39. Yonov. Rozhodčí: Příhoda – Kordula, Gallo. ŽK: Buchta, Yonov - Zieris, Breite, Vilkovský, Dobrovolný. Diváci: 815.
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Mudra, Yonov (K), Hnaníček, Cihlář – Buchta (88. Švarc), Lacko – Helísek, Nepožitek ★, Okleštěk (89. Odehnal) – Ševčík (82. Lukáš)
FK Varnsdorf: Porcal - Zieris (46. Vilkovský), Soběslav, Fabián, Tvaroha – Kotiš (K), Cana (46. Dobrovolný) – Martan, Schubert, Breite – Rudnickij (67. Just)
Počet diváků: 815

Znojmo nastupovalo do utkání s Varnsdorfem bez distancovaného Marka Heinze, který dostal za vyloučení v Opavě dva zápasy stop. Olomoucký rodák byl tak přítomen pouze na tribuně a s výkonem svých spoluhráčů v první půli mohl být nad míru spokojený. Heinze nahradil na hrotu mladý talentovaný útočník Ševčík a právě on byl v prvním dějství pořádně vidět. Znojmo od začátku utkání ukazovalo, že doma je na jaře prostě skvělé. Už ve čtvrté minutě se do šance dostal již zmíněný Ševčík, Porcala však neprostřelil. Rušno bylo i po následném rohovém kopu, ale neuspěl znovu Ševčík, a po něm ani Buchta. Znojemský útočník se dokázal dostávat do šancí, ale chyběl mu klid v koncovce. Ukázkou toho byla třináctá minuta, kdy se Ševčík dokázal skvěle uvolnit, ale následně střílel prudce nad bránu. Největší šanci měl však kmenový hráč Sigmy Olomouc v 22. minutě, kdy si ve vápně vypracoval dobrou střeleckou pozici. Před sebou měla znojemská šestnáctka pouze brankáře Porcala, ale zakončení šlo opět pouze nad bránu.

Gólovou odpovědnost tak na sebe vzal nejlepší střelec Jihomoravanů Radim Nepožitek. Z levé strany zamířil do vápna, chvíli si hledal nejvýhodnější pozici k zakončení a pak zamířil přesně k tyči. Znojmo bylo v tu chvíli jasně lepší, a tak přišla i pojistka. Domácí zahrávali přímý volný kop, Todor Yonov nejprve nastřelil ve zdi ruku Breiteho a posléze si mohl situaci zopakovat z výhodnější pozice. Z té už se znojemský kapitán nemýlil a poslal míč o břevno do sítě. V závěru mohl přidat ještě třetí branku Buchta, ale Porcal byl důrazně proti.

Do druhé půle udělal trenér hostů Frťala hned dvě změny v sestavě a Varnsdorf začal aktivně. Původně vyrovnaná hra začala přerůstat v převahu hostů a Znojmo naprosto vypadlo z rytmu. Důsledkem toho byly některé dobré akce soupeře. Největší možnost měl v 70. minutě Tvaroha. Snesl se k němu na pravou stranu míč a následný volej musel likvidovat Porcal. Varnsdorf se dál tlačil do útoku, slibnou akci Vilkovského zastavil vyběhnuvší Hrubý. Krátce po něm však veškeré naděje hostů utnul zakončením rychlého brejku Radim Nepožitek. Ten dostal zpětnou přihrávku na hranici vápna. Podíval se, kde stojí Porcal a podruhé v utkání zamířil do sítě. Aspoň čestný úspěch mohl Varnsdorf zaznamenat v 86. minutě. Breiteho střela z přímého kopu mířila k pravé tyči, brankář Hrubý však pokus dobře zlikvidoval. Utkání potom zakončil šancí domácí Lacko, jeho samostatný únik ovšem skončil střelou těsně vedle tyče.

• Sestřih 1.SC Znojmo FK - FK Varnsdorf 3:0 (1:0) | přehrát
  • Brankář Vlastimil Hrubý po výhře s Varnsdorfem 3:0 | přehrát