Po prohře s Táborskem budeme hrát v Sezimově Ústí o třetí místo

Po prohře s Táborskem budeme hrát v Sezimově Ústí o třetí místo S e z i m o v o Ú s t í - V semifinálovém utkání jsme sice začali náporem, do vedení se však po chybě v obraně dostalo Táborsko a stav musel vyrovnat přesným zásahem Jan Pilný. Do kabin jsme však odcházeli smutnější, když se soupeři povedlo v samém závěru dostat vedení opět na svoji stranu. Trenér Balcárek nebyl s výkonem v první půli spokojený, nicméně na skóre už se v druhém dějstvím nic nezměnilo. Marně jsme se snažili dobývat bránu Táborsku, to naopak spoléhalo na rychlé brejky a přidalo ještě jeden gól.

turnaj Sezimovo Ústí, sobota 24.6.2017
FC Silon Táborsko - 1.SC Znojmo FK  3:1  (2:1)
Branky: 6. Vandas, 34. Kučera, 44. Prošek – 21. Silný
Rozhodčí: Rejžek
FC Silon Táborsko: Toma – Navrátil, Zavadil, Nešický, Kučera, Jakab, Souček, Prošek – Vandas, Klusák, Mršić
1.SC Znojmo FK: Koukal - Pospíšil, Malár, Svozil, Garčic (55. Kirschner), Malík, Njire, Štrombach (55. Švejkar), Šamánek (55. Bartok), Hladík, Silný (c)

Utkání jsme začali náporem, ovšem vytěžit jsme z něj nic nedokázali. V 6. minutě šlo naopak do vedení Táborsko. Když Pavel Vandas dokázal využít nedorozumění v defenzivě. Vyrovnání jsme se dočkali ve 21. minutě, ve které se prosadil hráč na zkoušku Jan Silný. Dostal míč za obranu a překonal brankáře Tomu. Poziční převaha se posléze přelévala z jedné strany na druhou. Táborsko mohl poslat opět do vedení Jakab, Koukal si však připsal dobrý zákrok. Soupeři se podařilo skórovat až v závěru utkání. Kdy se z větší dálky trefil přesně Martin Kučera, pomohla mu i tyč. Přesto mohl ještě svižnou střelou srovnat Stijepo Njire, pokus prosvištěl těsně nad. O přestávce přišla na znojemské lavičce menší bouřka, trenér Jiří Balcárek nebyl spokojený s aktivitou svých svěřenců, což dal jasně najevo.

Do druhého dějství jsme tak vstoupili daleko aktivněji, s větší chutí se nabízet. Nicméně do jisté míry to otupil třetí gól Jihočechů, který vstřelila nová posila Václav Prošek. To už pro nás byla při systému hry 2x35 minut kritická situace, Táborsko se zatáhlo a čekalo na brejky, my naopak marně dobývali bránu soupeře. V závěru navíc musel vytáhnout zákrok proti střele z bezprostřední blízkosti nás gólman. Na turnaji tak na nás zbyl zápas o třetí místo.