Krutá prohra s lídrem. My šance pálili, Sigma proměňovala a slaví postup

Krutá prohra s lídrem. My šance pálili, Sigma proměňovala a slaví postup Z n o j m o - Televizní duel v rámci 26. kola Fortuna národní ligy nám pořádně zhořkl. Vedoucímu týmu tabulky, Sigmě Olomouc, jsme podlehli 1:4. Utkání se přitom mohlo vyvíjet mnohem veselejším směre. Za stavu 1:0 pro soupeře jsme však nevyužili velké šance a později toho hodně litovala. Olomouckým se dařilo, na co sáhli a na jihu Moravy si zajistili předčasný postup do první ligy.

26.k.FNL (ČT sport), středa 3.5.2017
1.SC Znojmo FK - SK Sigma Olomouc  1:4  (0:3)
Branky: 58. Holub – 3., 35. a 56. Chorý, 29. Manzia
ŽK: 27. Nepožitek, 87. Teplý – 27. Manzia , 82. Štěrba, 88. Sladký
ČK: 66. Manzia
Rozhodčí: Dubravský – Antoníček, Boček
1.SC Znojmo FK: Doleček – Mezlík, Svozil (46. Urbančok), Helísek (72. Teplý), Cihlář (c) – Nepožitek, Motal, Holub, Javůrek (73. Njire) – Šamánek, Klíma
SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Jemelka, Štěrba, Vepřek, Škerle – Plšek (84. Habusta), Houska, Petr (72. Sladký), Zahradníček – Manzia, Chorý (66. Yunis)
Počet diváků: 720

V základní sestavě tentokrát nahradil Teplého Holub a Urbančoka Nepožitek. Zápas začal velice svižně, už ve druhé minutě totiž musel likvidovat jedovku Housky Doleček. O minutu později už ale bohužel kapituloval. Tomáš Chorý se prosadil přesnou střelou k pravé tyči. Úvod, který jsme si tedy rozhodně nepřáli. Mohlo být ale rychle srovnáno, Šamánek však poslal svou teč mimo tři tyče. Byli jsme to my, kdo byl posléze aktivnější, naší bolestí však bylo proměňovaní šancí. Lukáš Motal se asi ještě teď drbe hlavu, proč jeho střela neskončila gólem, byť byl před gólmanem zcela sám.

A tak přišel zákonitě trest. Sigmě totiž pro změnu vyšlo vše, na co sáhla. Ostrou střelu Chorého dokázal Doleček vyrazit, ovšem na dorážku osamoceného Bidje Manzii už nestačil. Tento gól tnul opravdu do živého. Když navíc v 35. minutě přidal Tomáš Chorý třetí gól Sigmy, byla nálada na bodu mrazu. Hosté navíc ještě do přestávky orazítkovali břevno.

Do druhé půle přišel na hřiště posílit ofenzivu Urbančok a opět jsme snažili být aktivní. Ovšem znovu přišel smrtící zásah Hanáků. Po našem faulu jsme očekávali přerušení hry, to se však nestalo, čehož využil Zahradníček, který běžel s Chorým sám na Dolečka. Právě Tomáš Chorý pak využil lákavé nabídky a zamířil do prázdné brány, dokonal tím svůj hattrick. Také jsme se ovšem dočkali světlé chvilky. Šamánek našel ve vápně milimetrovým pasem Michala Holuba, který dloubnul míč přes brankáře Buchty.

Pomoci ke zkorigování skóre nám mohlo vyloučení Manzii, který dostal po faulu na Urbančoka druhou žlutou, trenér Kučera ještě více posílil ofenzivy stažením obrany na tři hráče. Nicméně Sigma si utkání hlídala, byť Klímovo zakončení v 71. minutě mělo ke gólu blízko. Ani z další aktivity se snížení skóre neurodilo. V 89. minutě to byl opět Jirka Klíma, který tentokrát pálil z bezprostřední blízkosti, Buchta dokázal míč vytěsnit. Sigma se tak mohla již čtyři kola před koncem Fortuna národní ligy radovat z postupu do první ligy.

Radim Kučera (Znojmo): Sigma nám dnes ukázala svoji efektivitu, kdyby za stavu 1:0 pro Olomouc proměnili Šamánek s Motalem své velké šance, možná by to vypadalo jinak. Takhle to pro nás bylo velmi kruté. Do první půle jsme sice vstoupili vlažně, někteří hráči měli možná zbytečný respekt, ale zápas se lámal s našimi neproměněnými šancemi. V druhém dějství jsme se snažili po červené kartě pro Manziu dobývat, chtěl jsem, abychom skóre co nejvíce zkorigovali, ale bohužel.