Kdyby jen trochu štěstí, těsná prohra 0:1 se Zižkovem

Kdyby jen trochu štěstí, těsná prohra 0:1 se Zižkovem Z n o j m o - Velký fotbalový svátek domácím fanouškům a hráčům zhořkl. Znojmo Žižkovu totiž podlehlo nejtěsnějším rozdílem a opět nebylo horším týmem a k bodu scházelo jen trochu štěstí.

2.k.2.liga, neděle 8.8.2010
1.SC Znojmo FK - FK Viktoria Žižkov  0:1  (0:1)
Branky: 31. Markovič.
ŽK: 32. Schneider, 34. Zapalač, 52. Podzemský (ZNO) - 27. Kučera, 68. Čermák,88. Markovič (ZIZ).
Rozhodčí: Hájek - Dobrovolný, Kocián.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Sukup, Yonov (K), Mička, Šilinger - Zapalač (84. Baláž), Podzemský, Schneider - Krhut (81. Trnovec), Minarech, Kováč (57. Látal)
FK Viktoria Žižkov: Vaclík - Novotný (76. Brabec), Rabiňák (63. Rabiňák), Houžvička, Procházka (K), Markovič, Kučera, Bořil (70. Zawada), Bodeček, Kropík, Mójta.
Počet diváků: 2115

Ještě pár minut před utkáním by se dalo na hlavní tribuně, která tvoří většinu kapacity znojemského stadiónu, najít pár volných míst. Ty se však se začátkem zápasu beznadějně zaplnily a hrálo se tak před skvělou návštěvou, kterou fotbalové Znojmo dlouho nepamatovalo. K atmosféře přispěla i skupina fanoušků Žižkova, ti po celý zápas svůj tým vydatně podporovali. Teď však pojďme k utkání.

Úvodní minuty byly ve znamení aktivity Žižkova. Na kopačkách znojemských fotbalistů byla vidět nervozita. Možné i z té se vyloupla první šance utkání. Domácí obraně nevyšel ofsajd systém a Novotný už míč cílil do brány. Míč však neměl potřebnou rychlost a z brankové čáry ho obětavě ve skluzu vykopl Yonov. Postupem času se však znojemští fotbalisté uklidnili, vyrovnali hru a začali přicházet i šance. V utkání byla k vidění řada standardních situací a Znojmo je povětšinou zahrávalo často nacvičenými signály. V 28. minutě rozehrál z levé strany Minarech křižně na hranici vápna Yonovovi, který jak je jeho zvykem pálil tvrdě a bez přípravy. Přízemní střela pak jen těsně prosvištěla kolem levé tyče. V tu dobu už mělo Znojmo nějakou tu chvíli solidní tlak, z kterého vzešla ještě jedna zajímavá možnost. Minarech zahrával roh přímo do brány a Vaclík měl velké problémy s krocením míče.

Ze znojemského tlaku však paradoxně skórovala Viktorka. Po jednom z útočných kontrů, se dlouho Novotný rozmýšlel, co s loptou. Nakonec vymyslel parádní kolmici na Miroslava Markoviče, který předvedl bezchybné zakončení a z levé strany překonal vybíhajícího Hrubého - 0:1. Tato branka vyvolala v publiku velké emoce, to si totiž bylo jisto, že gól padl z ofsajdu. Rozhodčí však posoudil celou situaci jako regulérní a v pětatřicáté minutě mohl Žižkov přidat další zásah. Tentokrát o ofsajdu nemohla být řeč, celá situace se totiž narodila po jedné ze standardních situací. Centr přistál na hlavě Lukáše Bodečky, který mířil k levé tyči. Skvělým zákrokem se však vytáhl brankář Hrubý.

Druhá půle začala řadou nepřesností na obou stranách. Znojmo se dostávalo do tempa pozvolna a zvláště kombinace ve finální části vázla. Velké oživení přineslo střídání v 57. minutě. Na hřiště přišel Zdeněk Látal a bylo to znát. Před Vaclíkem se začalo blýskat, nejprve branku nepřinesl závar. Pak se řítil sám na Vaclíka právě Látal, ale klička do levé strany mu nevyšla, když ji žižkovský brankář vystihl. Díky Látalovi se Vaclík vůbec nenudil a v 70. minutě jen sledoval táhlou střelu z dvaceti metrů, která jen těsně minula levý roh brány.

Žižkov spoléhal hlavně na rychlé brejky, žádný z nich však nevyužil. Naopak musel se nadále bránit. Koncovka Znojma však zatím v druhé lize strach nenahání. Přesvědčil o tom i Zapalač, který měl velmi dobrou možnost, ale střelou z levé strany Vaclíka nepřekonal. Na Vaclíkovi ztroskotal Zapalač i o malou chvíli později, když brankář jeho střelu z dvaceti metrů vyškrábl z pod břevna. Závěrečný tlak pak již vyrovnání nepřinesl, i přes útočnou pomoc Hrubého při standardce na konci utkání.

Výborná návštěva tak bohužel viděla prohru domácího týmu, za týden se budou naši fotbalisté prát o body v Jihlavě, což bude hodně obtížné, ale věřme, že se alespoň bod podaří vyválčit.