Juniorka na lídra tabulky nestačila

Š a t o v - Zbrojovka Brno potvrdila papírové předpoklady a ze Šatova si odvezla výhru po výsledku 4:1. Hosté rozhodli o výsledku již v první části, kterou vyhráli 3:0, pak už si jen hlídali svůj náskok. Přitom ale náš tým vstoupil do utkání velmi aktivně a v prvních patnácti minutách byl lepším týmem. To se vše však rozplynulo s prvními dvěma inkasovanými góly.

37. (Šatov), pondělí 12.5.2014
1.SC Znojmo FK - FC Zbrojovka Brno  1:4  (0:3)
Branky: 66. Kirschner – 13. a 54. (pen.) Vávra, 36. Lutonský, 45. Brigant.
ŽK: 34. Dvořák.
Rozhodčí: Milan Plesar - Stanislav Pochylý, Mikula
1.SC Znojmo FK: Doleček – Hrazdílek, Pokorný, Odehnal (C), Uchenna (51. Honz) – Liener (38. Kirschner), Slavík (74. Kolařík) – Gál-Andrezly, Stáňa, Jarić (46. Janák) – Reljić (77. Bogner).
FC Zbrojovka Brno: Doležal – Studený (62. Krška), Šumbera (78. Fojtík), Zezula (C), Sedlák (70. Sus), Drahoš, Lutonský, Dvořák, Vávra (74. Krejčíř), Brigant (84. Ullmann), Hanuš.
Počet diváků: 110

Znojmo v úvodních minutách favorita utkání zaskočilo, leč žádnou nebezpečnější situaci si nevypracovalo. Ve 12. minutě naopak zahrozil svoji střelou hostující Šumbera. Doleček byl však u své levé tyče velice rychle. O chvíli později už se ale Zbrojovka dočkala vedoucí branky. Brigant poslal prudký pas před bránu, který musel Doleček vyrazit. K osamocenému míči se následně dostal Stanislav Vávra a bylo to pro něj již velmi jednoduché. Domácí byli chvíli zaskočeni, ale rychle se otřepali a měli dvě dobré možnosti k vyrovnání. Slavíkovu střelu z 21. minuty zlikvidoval Slavík a Lienerova střela po rohovém kopu šla těsně vedle brány.

Zbrojovka ale postupně začínala nabývat větší jistoty a převahy. Ve 34. minutě navíc přišla pro Znojmo nepříjemná věc, kdy po faulu Dvořáka musel za hry odstoupit Liener. Domácí hráli chvíli v oslabení a hosté toho dokázali využít. Milan Lutonský uklidil míč z levé strany vápna přesně k tyči. Dalo by se říct, že tento gól hodně Znojemské nalomil, zlomil je ale až gól do šatny Tomáše Briganta, který zakončil perfektně brejkovou situaci svojí individuální akcí.

V druhém dějství pak Brno vládlo utkání pevnou rukou. Bylo spolehlivé v obraně a velmi nebezpečné v útoku. Když pak v 54. minutě proměnil po sražení Dvořáka pokutový kop svým druhým gólem v utkání Stanislav Vávra, bylo o vítězi jasno. Znojmo se sice snažilo, ale dokázalo už jen vydolovat snížení po rohovém kopu. Míč propadl na zadní tyč k Petru Kirschnerovi a ten měl před sebou úplně prázdnou bránu. Gól na chvíli Znojmo ještě nabudil, Zbrojovka ale drama rezolutně odmítla.

Tibor Duda (Znojmo): Soupeř prokázal svoji kvalitu a ne nadarmo je na prvním místě. Byli rychlí v práci s míčem, důrazní, přehrávali nás. V šancích, které si vytvořili, byli velice efektivní. Zcela zaslouženě vyhráli.

Richard Dostálek (Zbrojovka Brno): Nevyvíjelo se to pro nás dobře. Do třinácté minuty jsme byli zaskočení. Znojmo hrálo dobře a rychle nahoru. S tím jsme měli trochu problém, ale uklidnili jsme se po vstřelené brance. Pak už jsme měli utkání ve svých rukách. Dobře jsme kombinovali, dostávali jsme se rychle za obranu. Musíme být spokojení. Přijeli jsem sem vyhrát, a to se nám povedlo.