Jediný gól rozhodl o prohře se Sokolovem

Jediný gól rozhodl o prohře se Sokolovem Z n o j m o - Vyrovnané utkání rozhodl jediný přesný zásah. Ve 42. minutě chyboval Sukup a daroval gólovou radost Mlikovi. Znojmu se ve druhé části nepovedlo vyrovnat, i když měl velkou šanci na srovnání skóre Vašíček. Domácí tak nešťastně prohráli, Sokolov přitom nebyl lepším týmem.

4.k.2.liga, sobota 27.8.2011
1.SC Znojmo FK - FK Baník Sokolov  0:1  (0:1)
Branky: 41. Mlika.
ŽK: 33. Podzemský, 22. Sukup - 4. Hájovský , 87. Dřížďal.
Rozhodčí: Vít Ondráš - Petr Slavík, Tomáš Lakomý.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Hříbek, Yonov (K), Mička, Sukup (84. Krhut) - Lukáš (78. Okleštěk), Podzemský, Hnaníček, Zifčák - Pacanda, Vašíček.
FK Baník Sokolov: Buček - Dřížďal (K), Dvorník, Hájovský (38. Benda), Hanzlík - Glaser (90. Kura), Čada, Šindelář, Vrtělka, Vaněček - Mlika (83. Geňo).
Počet diváků: 720

Před zápasem a v jeho průběhu se viditelně ochladilo. Na konci zápasu ukazoval teploměr 14 stupňů, což byl ze třiceti pořádný sešup. A jakoby to oba týmy na hřišti poznamenalo, vesměs vyrovnané utkání totiž nenabídlo prakticky žádné šance.

Sokolov načal utkání aktivně, vzpomínaje možná ještě na loňskou kanonádu. Jenže Znojmo hru rychle vyrovnalo a tak se týmy střídaly v útočných eskapádách, které však nevedly vůbec nikam. Za zmínku snad stojí jen střela Mliky z 19. minuty, kdy poslal míč z vápna nějaký ten kousek nad břevno. Znojmo si mohlo vytvářet šance po centrech, ke kterým se často dostávalo, ale v jejich provedení chybělo více kvality, takže si stoperské duo Dvorník, Hájovský většinou vědělo bez problémů rady. Hájovský však musel ještě před přestávkou kvůli zranění střídat, ale ani to nemělo na fungování obrany větší vliv.

Klíčový moment celého zápasu přišel ve 42. minutě. Míč mířil směrem ke znojemskému vápnu, vstříc k němu se vydal Hrubý. Nakonec ale přenechal balón Sukupovi, který byl u něj i dříve. Znojemský obránce však pak nepochopitelně přihrál přesně na nohu Jiřímu Mlikovi, který měl před sebou naprosto prázdnou bránu a z hranice šestnáctky míč poslal bezpečně do sítě - 0:1.

Druhá půle slibovala útočnou snahu ze strany Znojma, leč minimálně první část poločasu nepředstavovala úprk na sokolovskou bránu ani náhodu. Výjimkou byla tutovka Vašíčka po centru Pacandy, znojemský útočník si mohl vybrat kam míč hlavou pošle, zvolil však prostředek, a to v kombinaci s pozorností brankáře Bučka vedlo k promarnění velké šance na vyrovnání. Nyní už není tajemstvím, že to byla jediná pořádná možnost Jihomoravanů.

Ti se probrali až kolem 70. minuty. Probuzení ovšem přišlo pozdě a ani nové síly v podobě Oklešťka a Krhuta ke vstřelení branky nevedly. Závěr utkání už byl poznamenán emocemi po neodpískání několika sporných situací v neprospěch domácích, skóre už se však neměnilo.