JUN: Srdce a nezdolnost! Zmrtvýchvstání na Strahově!

P r a h a / Z n o j m o - Prohrávat v 57. minutě 0:3, to by zlomilo i nejeden mnohem zkušenější tým. Ne však naše hráče z juniorky! Ti předvedli, jak se bojuje do poslední minuty v praxi. Zdánlivě neřešitelný výsledek nakonec dovedli k remíze 3:3! Stačilo jim na to dvacet minut. Do role hlavního hrdiny se pasoval Kubilay Yilmaz, který dokázal vstřelit hattrick!

16. (Strahov), pondělí 27.10.2014
FK Dukla Praha - 1.SC Znojmo FK  3:3  (2:0)
Branky: 28. Brejcha, 32. Brejcha, 57. Tetour – 61., 71. a 80. Yilmaz (pen.)
Rozhodčí: Olga Zadinová - Zdeněk Vaňkát, Petřík
FK Dukla Praha: Konvalina - Honz, Hrazdílek (46. Z. Hříbek), Pokorný (C), Šálek (69. Bogner) - Le Minh, Nehyba - Janák, Yilmaz, Vala - Kirschner
1.SC Znojmo FK: Vávra – Reiter, Brejcha, Schindler, Toman, Zoubek, Vopat (C) (60. Troníček), Tetour, Moravec (65. Brabenec), Kulikov, Volek

Dukla vstoupila do utkání velice aktivně a tento trend v podstatě držela po celý první poločas. V úvodu však z její aktivity nezapršelo. Naopak, v 8. minutě napřáhl z dálky Yilmaz a rozezvučel břevno. To však bylo z naší strany bohužel vše. Soupeř nás předčil hlavně v kombinaci, která byla velice rychlá, přesná a efektivní.

Přesto mohl být stav vyrovnaný. Zradila nás ale chyba. Ve středu hřiště jsme přišli o míč a Pražané šli do rychlého brejku, který byl zakončen nebezpečnou střelou. Tu sice Konvalina vyrazil, ale na správném místě se ocitl Ondřej Brejcha a doklepl míč do prázdné brány. Stejný hráč pak ve 32. minutě vykouzlil povedenou střelu a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

O přestávce musel nuceně střídat Lukáš Hrazdílek, což byla samozřejmě nepříjemná ztráta. Na obrazu hry se nic nezměnilo. Dukla měla dále převahu a poměrně v pohodě kontrolovala hru. Pokud se nám naskytla šance jít do ofenzivy, kupili jsme zbytečné chyby. Když pak dala Dukla zásluhou Davida třetí gól vypadalo to beznadějně.

Co však naši hráči předvedli poté, to se jen tak nevidí. Utkání rozhodně nezabalili, právě naopak. V 61. minutě zatáhl po pravém křídle míč Janáka a našel ve vápně Kubilaye Yilmaze, jenž se trefil přesně k tyči. Nedávný debutant v a-týmu načal svůj obdivuhodný večer. Gól nám nalil elán do žil a vzápětí mohl srovnat hlavou Pokorný, chybělo jen málo.

Dukla v těchto chvílích na hřišti v podstatě nebyla. Když pak Kubilay Yilmaz po standardce prostřelil Vávru mezi nohama, začala pro domácí peklo. Ještě před našim druhým gólem navíc přišel na hřiště další útočník Bogner, cíl byl tedy jasný. Vyrovnat se povedlo poměrně brzy. V 80. minutě jsme měli možnost zahrávat penaltu a míč si vzal sebevědomě Kubilay Yilmaz. Chvíli upravoval penaltový puntík, a pak poslal gólmana na druhou stranu. Zkompletoval tak nejenom hattrick, ale především vyrovnal. Mohl se konat ještě obrat, na tu už však nebylo tolik času. I bod je však po průběhu celého zápasu naprosto fantastický.

• Juniorka: FK Dukla Praha - 1. SC Znojmo FK 3:3 | přehrát