I v oslabení jsme získali bod

I v oslabení jsme získali bod Z N O J M O - Téměř hodinu museli hrát naši hráči bez vyloučeného Hnaníčka (bude na 99% chybět v dalším duelu, stejně jako po 4 ŽK Hříbek) a i přesto získali bod. Branka nakonec nepadla ani na jedné straně a tak jsme stále v tabulce jara na vynikajícím 4.místě. V celkové tabulce jsme sice klesli na 10.místo, ale na sestupové místo jsme navýšili náskok už na 10 bodů a na postupovou 2.pozici, na které je náš příští soupeř FK Bohemians Praha, na jehož stadionu se představíme v sobotu 7.4. od 10:15, ztrácíme jen 9 bodů.

21.k.2.liga, neděle 1.4.2012
1.SC Znojmo FK - Slezský fotbalový club Opava  0:0  (0:0)

ŽK: 25.Hříbek, 87.Mudra - 45.Schaffartzik, 57.Hrabina, 73.Mikula
ČK: 34.Hnaníček
Rozhodčí: Pavel Býma - Drahoslav Handlíř, Zdeněk Dobrovolný
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Sukup, Avdič, Yonov (K), Hříbek - Mudra, Lacko, Hnaníček, Cihlář (84.Zifčák) - Vašíček (90.Mandula), Rolinc (86.Okleštěk)
Slezský fotbalový club Opava: Květon – Coufal, Uvíra, Mikula, Hrabina – Partyš (K), Křeček, Zapletal (70.Žmolík), Schaffartzik (85.Neubert) – Radzinevičius, Halaška (46.Ficek)
Počet diváků: 753

Měl to být nejen souboj tabulkových sousedů ale také duel znojemského Vašíčka a opavské Radzinevičiuse, tedy druholigových elitních kanonýrů. 753 diváků se však branky ve Znojmě nedočkalo. Možná i proto, že domácí dohrávali po vyloučení Hnaníčka z 34. minuty o desíti.

První půle by ještě snesla přísnější měřítko. Oba soupeři vedli vyrovnanou partii a jen nepřesná přihrávka opavského Schaffartzika ve vápně stála hosty v desáté minutě možné vedení. Znojmo se záhy prezentovalo krásnou střelou Hnaníčka z dvaceti metrů, kterou musel z pod břevna vytáhnout brankář Květoň na rohový kop. Z výrazně menší vzdálenosti už pálil v 21. minutě Cihlář, ovšem střela mu nesedla a tak neměl Květoň s likvidací šance větší potíže.

Dalo by se říct, že fotbal ve Znojmě skončil v 34. minutě. Znojmo se chystalo zahrávat rohový kop, jenže ještě před jeho exekucí udeřil ve vápně Hnaníček jednoho z hostujících hráčů a musel jít předčasně do sprch. Opava mohla výhodu jednoho muže v poli navíc využít ještě v první půli, ale hlavičku Halašky po rohovém kopu bravurně vychytal brankář Hrubý.

Začátek druhé půle se nesl v duchu opavské aktivity, leč ta dlouho nevydržela. Znojmo se rozhodlo pečlivě bránit a dařilo se mu to prakticky až do konce utkání. Naopak i v oslabení se Jihomoravané dostávali do častých útočných akcí. Slezané se viditelně trápili a jediným vážným ohrožením Hrubého branky byl centr ze 71. minuty, který nabral cestu do brány, znojemský brankář však čisté konto udržel.