Hradecké déjà vu, dobře rozehraný zápas jsme ztratili v jedné minutě

Hradecké déjà vu, dobře rozehraný zápas jsme ztratili v jedné minutě Z n o j m o - Pamatujete na naše utkání v Hradci v roce 2016? Tehdy jsme také ztratili dobře rozehrané utkání v druhém poločase, nyní se podobná záležitost opakovala. Duel jsme měli tentokrát rozehraný ještě lépe než tenkrát, po půli jsme vedli po trefě Honzy Javůrka 1:0. V druhém dějství však přišla kritická minuta, během tohoto krátkého času dokázal soupeř zápas otočit a nám už se nepovedlo gólově odpovědět. Naopak, z přímého kopu přidal pojistku bývalý znojemský hráč Honza Pázler, v zápase to byl již druhý proměněný.

2.kolo Fortuna NL, pátek 4.8.2017
1.SC Znojmo FK - FC Hradec Králové  1:3  (1:0)
Branky: 21. Javůrek – 51. a 74. Pázler, 52. Schwarz
ŽK: 36. Urbančok, 64. Javůrek, 67. Lacko, 73. Malár – 34. M. Černý, 41. Pázler, 67. Zorvan
Rozhodčí: Pechanec - Pospíšil, Vlasjuk
1.SC Znojmo FK: Veselý – Svozil, Cihlář, Šamánek, Malár, Helísek, Lacko, Teplý, Javůrek (80. Štrombach), Urbančok (61. Hladík), Njire (80. Chereda).
FC Hradec Králové: Ottmar – Martan, Zorvan, Vlkanova (84. Súkenník), Shejbal, M. Černý (82. Mudra), Schwarz, Pázler (76. Žondra), Bederka, Plašil, Jirsák.
Počet diváků: 1510

Do zápasu jsme vyrazili v nových dresech, trenér ale nadále postrádal některé marody. První půle přinesla velice pohlednou podívanou s šancemi na obou stranách. Z naší strany to zkoušeli Javůrek, Njire a v největší možnosti Urbančok, jehož hlavičku z bezprostřední blízkosti vytěsnil Ottmar konečky prstů. Hosté zahrozili Černým a Pázlerem, ani v tomto případě se diváci gólu nedočkali. Ten přišel v 21. minutě po krasné akci, kdy Šamánek patičkou vybídl ke skórování Honzu Javůrka a ten sám před gólmanem tvrdou ránou zamířil pod břevno. Hradečtí mohli několikrát vyrovnat, Zorvan nejprve střílel nad bránu, následně jeho celek vystihl špatnou rozehrávku soupeře, v obrovské příležitosti se zjevil Pázler, jeho ránu Veselý vyrazil a z dorážky mířil Zorvan opět nad břevno. V závěru poločasu znovu bývalý znojemský hráč, Honza Pázler, trefil prostor nad znojemskou svatyní.

Po bouřce v hradecké kabině vstoupili hosté do druhé půle jako živá voda. Favorit na postup do 1. ligy se srovnání dočkal v 51. minutě, kdy se Jan Pázler trefil z přímého kopu krásně pod břevno. Ihned po rozehrávce založili hosté rychlou útočnou akci, na jejíž konci Veselý bravurně vychytal Pázlera, ale na dorážku Petra Schwarze k pravé tyči už nedosáhl. Pro Znojmo mohlo být ještě hůř, Martanovu střelu z bezprostřední blízkosti však Veselý vyrazil a Schwarz mířil do náruče gólmana Znojma a poté do tyče. Jediné vážnější ohrožení hradecké svatyně přinesla situace v 66. minutě, kdy nejlepší hráč zápas na naší straně, Javůrek, ranou z ostrého úhlu minul vzdálenější tyč. Ve 72. minutě mohl Zorvan pojistit svému celku vedení, v tutovce však selhal, když vzdálenější tyč minul. Mrzet jej to příliš nemuselo, o dvě minuty později Jan Pázler podruhé využil přímý kop, propálil naší zeď, a míč poslal k pravé tyči, kam se Veselý natahoval marně. Východočeši si dvoubrankový náskok dobře zorganizovanou obranou do konce zápasu pohlídali a ze Znojma si odvezli plný bodový zisk.

Jiří Balcárek (Znojmo): Z materiálů, které jsme měli k dispozici, jsme věděli, že nás čeká hodně silný soupeř. Chtěli jsme to eliminovat, což se nám v nějakých mezích v první půli podařilo. Čekali jsme na chyby, která přišla a vedli jsme 1:0. Druhý poločas, nedovedu si vysvětlit, jakým způsobem jsme poslali soupeře do sedla. Za minutu jsme obdrželi dva góly, které byly prakticky darované.