Fantazie! Zbrojovka dostala od Znojma tři branky!

Fantazie! Zbrojovka dostala od Znojma tři branky! Z n o j m o - Dlouho očekávaný zápas potvrdil, co už je zřejmě vysledovat z tabulky. Jižní Morava má nového krále, slavný klub totiž znojemští poslali ještě do hlubší krize. Po vítězství 3:0, které se zrodilo především díky Vašíčkově trefě z první půle, je Zbrojovka v opravdu svízelné situaci. Zápas, který provázely i velké nepokoje na straně fanoušků hostí, určil i možný konec Reného Wagnera na lavičce Brna.

10.k.2.liga, sobota 8.10.2011
1.SC Znojmo FK - FC Zbrojovka Brno  3:0  (1:0)
Branky: 31. Vašíček, 71. Lacko, 81. Okleštěk.
ŽK: 15. Trnovec, 83. Mička - 43. Buchta R., 73. Polák, 79. Král (BNO).
Rozhodčí: Lerch - Košec, Nádvorník.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Hříbek, Yonov, Mička, Švarc - Lukáš (85. Krhut), Trnovec, Lacko, Zifčák (57. Okleštěk) - Pacanda (77. Hnaníček), Vašíček
FC Zbrojovka Brno: Doležal I - Král, Pašek, Zbožínek, Buchta R.(79. Sedláček) - Kasálek, Polák, Koloušek - Švancara, Došek (88. Lutovský), Šamánek (68. Doležal II).
Počet diváků: 1671

Už dlouho před utkáním bylo jasné, že ve Znojmě se hraje fotbal. Jihomoravské město totiž obsadili fanoušci Zbrojovky, které podpořila ještě jejich družba ze Slovanu Bratislava. V jednom byla jistota, pokud se bude pro Brno utkání vyvíjet špatně, bude v hostujícím sektoru zle. A to se také potvrdilo. K tomu se však ještě dostaneme.

Domácí byli v úvodu zápasu aktivnější, postupem času se ale hra vyrovnala. Byla však ovlivněna několika nepřesnostmi a to především na straně Brna. Zbrojovka zbytečně ztrácela míč a tím se sama zbavovala možné výhody. První velkou šanci měli na kopačkách Znojemští. V devatenácté minutě mohl překonat brankáře Doležala Lukáš. Odrazil se k němu míč, ale vyběhnuvšího gólmana překonat nedokázal. Zbrojovka kontrovala o pět minut později. Pas do vápna našel až Šamánka, jenž však míč do poloodkryté brány nedostal, nýbrž ji přestřelil.

V 31. minutě přišel kolorit brněnského týmu v této sezóně. Obrana chybovala a Pašek v podstatě namazal míč Václavu Vašíčkovi. Ten se řítil sám na Doležala, udělal mu kličku a zamířil do prázdné brány - 1:0. To byla rozbuška pro fanoušky hostí, kteří se začali dobývat na hřiště. Rozhodčí musel v jednu chvíli dokonce utkání přerušit. Policie však dostala situaci pod kontrolu a po pětiminutové pauze duel pokračoval.

Druhá půle patřila alespoň z úvodu aktivitou Brnu, první možnost však mělo Znojmo. Pacanda si narazil s Vašíčkem a následnou přízemní střelou jen těsně minul pravou tyč. Zbrojovka své nejlepší chvíle v utkání prožila o minutu později. Švancara vymyslel střelecké zakončení pro Kolouška a poté i Krále. Oba dva vychytal podařenými zásahy Hrubý. Tím veškeré ohrožení znojemské branky ze strany Brna skončilo. Hosté sice stále měli poziční převahu, jejich akce však končily před znojemským vápnem.

Domácí se v jeden čas dostávali nebezpečně do pasivity, včas ale dokázali zabrat. Jejich rychlé protiútoky byly čím dál tím častější. Po jednom z nich přišel i rohový kop a následně i druhý gól Znojma. Centr obrana Zbrojovky odvrátila jen k Matúši Lackovi, jenž se trefil zpoza vápna parádně. Z voleje zamířil přesně k pravé tyči - 0:2. To už se začali dít opět věci v sektoru hostí. Policie se rozhodla zasáhnout a vytlačila fanoušky mimo ochozy. Ti však stále zlobili a dokonce se jim málem podařilo vyvrátit bránu. Zbytek zápasu už se odehrával v klidu a početná skupina fanoušků Zbrojovky a Slovanu Bratislava rozložila své tábořiště v přilehlém skate parku za stálého dohledu pořádkové služby.

Situace v hledišti odváděla pozornost od hry, v té už byli pány situace domácí hráči. V 78. minutě se ještě po přihrávce Vašíčka v jasné pozici neprosadil Lukáš. O chvíli později už po podobné situaci dostal míč po dalším Vašíčkově pasu do brány Tomáš Okleštěk. Pro něho to byl určitě sladký okamžik, ještě v minulé sezóně totiž za Brno hrál - 3:0. Zápas už toho více nenabídl a konečný výsledek s největší pravděpodobností podtrhne židli pod trenérem Zbrojovky René Wagnerem.