Duel se Zbrojovkou dopadl lépe pro Brněnské

B r n o - Na Srbské se Znojmu nedaří ani v roli hostů. V důležitém zápase proti Zbrojovce náš tým neuspěl a soupeři mu pomalu začínají v tabulce odskakovat. Zbrojovka byla v první půli aktivnějším týmem a dokázala skórovat ze standardní situace. Druhý poločas se hosté snažili o vyrovnání, ale dostali nešťastný druhý gól a nedokázali proměnit svoje velké šance.

9.k., neděle 22.9.2013
FC Zbrojovka Brno - 1.SC Znojmo FK  2:0  (1:0)
Branky: 25. Pašek, 54. Frejlach.
ŽK: 36. Markovič – 35. Reljić.
Rozhodčí: Michal Paták - Jiří Moláček, David Hock - Kovařík.
FC Zbrojovka Brno: Hladký – Pernica (C), Buchta, Schuster, Janotka – Pašek (71. Přerovský), Glaser (83. Hyčka), Fischer, Frejlach – Skalák, Markovič (82. Kroupa).
Trenér: Václav Kotal.
1.SC Znojmo FK: Drobisz - Mudra, Odehnal, Yonov (C), Cihlář - Hnaníček (74. Hrošovský), Lacko - Helísek (46. Crnkić), Heinz (56. Nepožitek), Okleštěk - Reljić.
Trenér: Leoš Kalvoda.
Počet diváků: 4381

Znojmo vstoupilo do utkání s uzdraveným kapitánem Yonovem a po karetním trestu i s Reljićem a Heinzem. Úvod ještě sliboval aktivitu hostů, tu však brzy převzali domácí. V 11. minutě musel tečovanou střelu Fischerra likvidovat Drobisz a i nadále se měl co ohánět. O šest minut později to byl Glaser, který prověřil zkušeného gólmana. V 25. minutě už síť Zbrojovka rozvlnila. Po standardní situaci přiletěl centr na hlavu Davida Paška a ten poslal brněnské do vedení.

Hladký příliš práce v brněnské bráně neměl. Až ve 43. minutě se dostal po Heinzově vysunutí do dobré šance Okleštěk, ale střeleckou smůlu Znojma neprotrhl a jeho pokus mířil mimo bránu. Mnohem veselejší tak mohli být po první části hráči Zbrojovky.

Do druhé půle trenér Kalvoda poslal do hry Crnkiće, který se hned v úvodu dostal do šance. Udělal kličku Hladkému, ale dal si míč příliš do strany a brněnský brankář se dokázal proti jeho zakončení vrátit. Hned z protiútoku ovšem mohla přidat druhou branku Zbrojovka. Glaser se řítil na bránu z pravé strany, ale poslal na Drobisze hodně nedůraznou střelu. Domácím to však vadit příliš nemuselo, protože v 54. minutě se ke střele před vápnem dostal Tomáš Frejlach a jeho střelu nešťastně tečoval za Drobiszova záda Yonov.

Znojmo sice neskládalo zbraně, ale gól na Srbské mu zřejmě není souzen. Lackova střela by možná skončila úspěchem, ale byla zblokována jedním z brněnských obránců. V 78. minutě pak zmařili domácí Znojmu ještě větší šanci. Crnkić už mířil do prázdné brány, kde na poslední chvíli vykopával míč z brankové čáry Pernica. Zbrojovka tak dokázala udržet vítězství 2:0, náš tým se naopak nachází v nezávidění hodné situaci.

Václav Kotal (FC Zbrojovka Brno): Bylo vidět, že si obě mužstva uvědomují důležitost utkání. Jsem rád, že se nám povedlo přerušit sérii proher, odvrátit hrozbu posledního místa a dohrát zápas s nulou. Branky byly odměnou za aktivitu, v hektickém závěru šel soupeř do rizika, ale zvládli jsme to.

Leoš Kalvoda (1. SC Znojmo): V hodnocení utkání se budu opakovat. Něco si v kabině řekneme, ale na hřišti to pak není. Hráči to asi zapomenou, i když po utkání vědí, co udělali špatně. Chtěli jsme být aktivní, ale postupně jsme nechali Brno hrát a čekali na ránu, která přišla. Samozřejmě po standardní situaci, byť jsme se na ně chystali. Ve druhém poločase jsme tak opět honili výsledek, při některých střelách se od nás odvrátilo štěstí. Vsadil jsem dnes na starší hráče a ti mne zklamali.