Domácí pohodu nenalomily ani Budějovice, výhra nám upevnila první pozici!

Domácí pohodu nenalomily ani Budějovice, výhra nám upevnila první pozici! Z n o j m o - Dvojboj z jihočeskými soupeři je zdárně za námi. Po výhře nad Táborskem jsme si doma poradili i s Českými Budějovicemi, byť to byl daleko tužší boj. I v tomto utkání jsme šli do vedení, avšak soupeř dokázal srovnat a remízový stav vytrval až do přestávky. Do druhého dějství jsme však vstoupili gólově a pojistku přidal na naši výhru Bronislav Stáňa. Po třinácti odehraných kolech tak máme na kontě parádních 29 bodů a pevně svíráme první pozici v tabulce.

13. kolo FNL, pátek 30.10.2015
1.SC Znojmo FK - SK Dynamo České Budějovice  3:1  (1:1)
Branky: 14. Mezlík, 46. Šumbera, 67. Stáňa – 30. Jurdík
ŽK: 51. Odehnal – 38. Hála, 79. Novák, 85. Hájovský, 89. Linhart
Rozhodčí: Marek - Pelikán, Caletka
1.SC Znojmo FK: Veselý – Mezlík, Cihlář (c), Odehnal, Helísek, Šumbera, Nepožitek, Okleštěk (66. Njire), Stáňa (80. Šamánek), Žondra, Ledecký (89. Lapeš)
SK Dynamo České Budějovice: Křížek – Novák, Hájovský, Funda, Karafiát, Vaněk, Benát (c), Hála, Wermke (78. Pešek), Jurdík, Linhart
Počet diváků: 1507

Budějovice přijely do Znojma bez své opory Jana Šimáka, my naopak nastoupili takřka kompletní i s Liborem Žondrou na hrotu. Jak bývá tuto sezóně na Městském stadionu ve Znojmě zvykem, začali jsme svižně. Už ve 14. minutě si mohli fanoušci zajásat, když po rohovém kopu otevřel skóre hlavičkou u bližší tyče Radek Mezlík. Byl to jeho první gól ve znojemské dresu a premiér bylo v páteční večer ještě více, ale pěkně postupně. Krátce po vedoucí brance se ocitl v dobré možnosti Ledecký, ale nepovedlo se mu zamířit mezi tři tyče.

A tak začaly zlobit i České Budějovice, které byly nebezpečné hlavně nákopy za obranu na svá rychlá křídla. Tyto akce se sice dařilo eliminovat, ale nakonec jsme bohužel inkasovali z úplně jiné situace. Milan Jurdík využil nepřehledné situace v našem vápně a srovnal skóre, byť se ještě naše obrana snažila ze všech sil míči zabránit v přechodu brankové čáry.

Útočilo se opět i za vyrovnaného stavu, dvakrát hrozil Ledecký a i hosté měli jednu velice zajímavou šanci. V 35. minutě musel brankář Vlasta Veselý chtě, nechtě z velkého vápna proti nebezpečnému míči za obranu, ovšem míč nezasáhl úplně ideálně. Nicméně podobně si počínal i budějovický Vaněk.

Druhý poločas začal doslova parádně. Hosté se prakticky nestačili rozkoukat a už znovu prohrávali. Šimon Šumbera dostal přihrávku do pokutového území a počínal si chladnokrevně. Dynamo ale zbraně nesložilo a pasáž kolem 60. minuty patřila právě jemu. Proti jakýmkoliv komplikacím byl však Vlasta Veselý, který vytáhl v 60. minutě exkluzivní zákrok nohou proti Hájovskému. Tím defacto pohřbil naděje Jihočechů na vyrovnání. V 67. minutě totiž zaznamenal svoji první ligovou branku za Znojmo a celkově v kariéře v dospělém fotbalu Bronislav Stáňa.

Budějovice se již za stavu 3:1 pro naše barvy nevzmohly na odpor. Utkání jsme dohrávali v pohodě a přidali ještě pár zajímavých momentů. Po přísunu třech domácích bodů jsme odskočili na prvním místě pronásledovatelům a budeme čekat, jak zareagují.