Dobyli jsme Olomouc a vracíme se do čela!

O l o m o u c - Velice speciální souboj pro obě strany nakonec skončil naší výhrou 2:0. Správný směr dal v 17. minutě brankou Jan Pázler a po celý zápas už se i za podpory brankáře Jiřího Dolečka povedlo udržet čisté konto. To vše i navzdory závěrečného tlaku domácího týmu. Naopak v nastaveném čase ještě přidal pojistku Miro Kovačić. Po výhře v Olomouci se tedy o skóre opět vracím do čela tabulky před Opavu.

4.k. FNL, sobota 23.8.2014
SK Sigma Olomouc - 1.SC Znojmo FK  0:2  (0:1)
Branky: 17. Pázler, 90+3. Kovačić.
ŽK: 33. Navrátil, 77. Plšek, 86. Rolinc – 34. Hudec, 37. Odehnal, 53. Žondra, 87. Helísek.
Rozhodčí: Martin Nenadál - Tomáš Mokrusch, Ondřej Kožár
SK Sigma Olomouc: Reichl – Janotka, Rajnoch, Škerle (46. Plšek), Vepřek – Zahradníček (32. Javůrek), Ordoš, Šindelář (66. Rolinc), Houska, Navrátil – Varadi (C)
1.SC Znojmo FK: Doleček – Helísek, Hudec, Buchta, Odehnal – Lacko (C), Okleštěk, Kovačić – Staňa (82. Ledecký), Žondra, Pázler (90. Hříbek)
Počet diváků: 2965

Olomouc před zápasem musela řešit jednu velkou ztrátu, na poslední chvíli totiž vypadl ze sestavy kvůli zdravotním problémům Václav Vašíček. Na naší straně chyběl Tomáš Cihlář, na jeho místě v obraně nastoupil překvapivě pozicí především stoper Daniel Odehnal. Do utkání jsme vstoupili nebojácně, museli jsme se však vypořádat s přísným metrem sudího Nenadála. V 17. minutě jsme se však mohli radovat z vedoucího gólu. Jan Pázler využil olomouckého zaváhání a po pěkné individuální akci umístil míč přesně k tyči.

Sigma si vypracovala v první půli jednu obrovskou šanci. Ve 28. minutě musel fantasticky vyrážet brankář Doleček střelu Navrátila a následně i dorážku Ordoše. Do přestávky se již nic výrazného nestalo. Olomouc se sice dostala k přímému kopu, ale nezahrála ho vůbec dobře.

Do druhé půle pochopitelně Olomouc nastoupila s větší aktivitou, ovšem náš tým se dokázal se všemi nakopávanými centry vypořádat. Sigma se přitom snažila ohrozit bránu především nakopávanými míči. V 60. minutě jsme však měli velkou šanci my. Odehnal se dostal k hlavičce a na brankové čáře vykopával míč Janotka.

Tlak Hanáků v posledních minutách sílil, ovšem mohli jsme vyrážet do rychlých brejků. Jeden z nich měl Pázler, ale v koncovce se mu nepovedlo přelstít gólmana. Závěr utkání byl hektický, ovšem přišla pojistka v podobě chorvatského reprezentanta Miro Kovačiće, který po Oklešťkově přihrávce zamířil hlavou do prázdné brány.

• 4.k.FNL Sigma Olomouc - 1.SC Znojmo FK 0:2 celé | přehrát