Ani Vlašim Znojmu gól nedala, tři body zůstávají na jihu Moravy!

Ani Vlašim Znojmu gól nedala, tři body zůstávají na jihu Moravy! Z n o j m o - (FOTOGALERIE) Série neporazitelnosti našich fotbalistů stále trvá, stále aktuální je i dlouhá čtyřzápasová neprůstřelnost obrany, ani Vlašim totiž nedokázala vyzrát na znojemskou defenzivu. Jihomoravané byli v první půli efektivní, což je poslalo i přes nevýrazný výkon do vedení. V druhé půli už Znojemští vývoj utkání po druhé vstřelené brance ovládali.

22.k.2.liga, neděle 17.4.2011
1.SC Znojmo FK - FC Sellier & Bellot Vlašim  3:0  (1:0)
Branky: 24. Nepožitek, 49. Kováč, 63. Kováč
ŽK: 42. Trnovec, 75. Lukáš - 17. Bálek, 41. Droppa, 90. Nešpor.
Rozhodčí: Ochotnický - Tacina, Adámková
1.SC Znojmo FK: Šustr - Hříbek, Trnovec, Yonov (K), Kazár - Lukáš (75. Sukup), Hnaníček, Lacko, Nepožitek (81. Podzemský), Krajičič - Kováč (83. Mička).
FC Sellier & Bellot Vlašim: Frydrych - Schuster, Nešpor, Krmpotič, Petrů (K) - Kotyza (18. Vebr), Droppa, Zlomislič, Průcha (70. Nádeníček) - Bálek, Strnad.
Počet diváků: 859

Když se v šesté minutě dostaly oba týmy do solidních šancí, zdálo se, že by se mohl hrát zajímavý útočný fotbal. Jenže chyba lávky, tato šance bylo na dlouho poslední. Znojmo nepůsobilo zdaleka takovým dojmem jako v posledním domácím utkání a spíše se po celých pětačtyřicet minut bránilo. Útočné výpady většinou končily na řadě nepřesností. Vlašim sice měla územní převahu a byla i aktivnější, jenže ani ona si nedokázala vypracovat žádnou zajímavější příležitost. Přesto se však nezdálo, že by měl mít Graffin nějaké výraznější problémy. Čtyřiadvacátá minuta tak byla pro Vlašim nepříjemným překvapením, Znojmo totiž přišlo poměrně lacino k brance. Celá akce začala zblokovaným centrem Lukáše. Následující aut mířil na hranici vápna, odkud přišla nepřesná střela na bránu, jenž se však zastavila o Radima Nepožitka. Ten naložil s nečekanou příležitostí na jedničku a střelou k levé tyči nedal Frydrychovi šanci - 1:0.

Graffin se snažil přispěchat s rychlou odpovědí. Nebezpečná byla ovšem snad jen prudká střela ze střední vzdálenosti Zlomisliče. Nebezpečím hýřily i centry do vápna, zde však s výjimkami kralovala domácí obrana. Náš tým přečkal do přestávky bez ztráty kytičky a to byl základ úspěchu v celém duelu.

V druhé půli se totiž Vlašim od začátku tlačila dopředu. Zchladila ji však 49. minuta. Centrovaný míč z levé strany našel ve vápně Gregora Kováče a ten v trochu krkolomné pozici poslal míč k pravé tyči bezmocného Frydrycha - 2:0. To byla rozhodující rána do fotbalového sebevědomí Vlašimi. Hosté si sice dvě minuty po inkasované brance vypracovali velkou šanci, ale tu jim darovala hlavně znojemská obrana. Po řadě nedorozumění a vypadnutí míče z rukavic Šustra se ke střele dostal Strnad, ale znojemského brankáře neprostřelil. To bylo od Graffinu na dlouhou dobu vše. Iniciativy se chopili Jihomoravané a drželi vlašimský útok na distanc od své brány. Hosté naprosto vypadli z rytmu a 63. minuta jim na pohodě také nepřidala. Znojmo předvedlo parádní akci. Lukáš se uvolnil na pravém křídle, poslal míč úplně volnému Nepožitkovi, který mohl střílet, ale to neudělal a celou akci vyšperkoval nahrávkou na vzdálenější tyč. Tam stál úplně volný Gregor Kováč, jenž měl jednoduchou práci a zamířil do naprosto odkryté brány. Obrana Vlašimi byla rozebrána do posledního šroubku - 3:0.

Hosté se sice nevzdali, ale když už se dostali na dostřel Šustrovy branky, tak je zastavila smůla. Bálek napálil v pokutovém území z voleje jen levou tyč. Blízko brance byl o pár okamžiků později také Krajičič. Nepožitek totiž obešel na pravé straně vyběhnuvšího Frydrycha a poslal míč do vápna. Tam si naběhl právě chorvatský hráč, jenž však prázdnou bránu koníčkem přestřelil. To byla také poslední nebezpečná akce před oběma brankami. Znojmo už si v posledních minutách vychutnalo a pohlídalo tři body. Naši fotbalisté tak prodloužili svoji neporazitelnost a brankář Šustr už čtyři zápasy za sebou nedostal gól.