Zápas začal vlažně, druhou půli jsme ale zvládli skvěle

Zápas začal vlažně, druhou půli jsme ale zvládli skvěle Z n o j m o - Umět ve správnou chvíli pokárat, ale také tým pochválit a zastat se ho, to se zatím daří trenéru Radimu Kučerovi na jedničku. Byl to i případ utkání s Varnsdorfem, který jeho svěřenci zvládli vítězně 2:0. Znojemské kouče mrzely některé negativní reakce z publika právě za příznivého stavu pro naše barvy, zároveň však podotkl, že řada ofenzivních situací mohla být z naší strany vyřešena lépe. Celkově ale vyzařovala po zvládnutém utkání spokojenost. Není divu, již nyní má náš tým na kontě více bodů než za celý podzim v minulé sezóně.

Trenére výhra 2:0, ale zvláště první půle nebyla rozhodně procházkou, jak se říká růžovým sadem?
Zápas začal ze začátku vlažně. Soupeř byl lepší na míči. Chtěli jsme na Varnsdorf vletět a to se nestalo. Soupeř se otrkal, chytil se, jak byl zmíněno, byl lepší na míči...Kuča to je trenér (vstupuje do rozhovoru halasně Petr Uličný pozn. red.) ...Musím říct, že tohle mě mrzelo, protože jsem nechtěl, aby se Varnsdorf dostal na koně. Hosté na začátku utkání nevyužili jasnou šanci, kdy šli sami na bránu a minuli. Poločas spěl k tomu, že budu o přestávce řvát. Nakonec to ale dopadlo tak, že jsme dali gól do šatny, což přináší ovoce v tom, že jedno mužstvo to nabrnkne a druhé to položí. Druhý poločas jsme z taktického hlediska zvládli skvěle.

Není už v tom s nadsázkou trochu úmysl, soupeře utahat a pak tvrdě udeřit?
Není v tom úmysl. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, i když postavení v tabulce říkalo, že hraje čtvrtý s posledním. Na tohle se ale vůbec nehraje. Varnsdorf nemá špatný tým, měl smůlu na to, že měl odložené zápasy a tím pádem špatný zápasový rytmus. Nechytil se a teď se to s ním trochu táhne. V poli působili hráči soupeře dobře, především v první půli. Psychika pak ale udělá své. Znám tyto situace a jsme rád, že v ní nejsme my.

V druhé půli byla řada brejkových situací, které jsme bohužel nedohráli k úspěšnému vyústění. Předpokládám, že tohle vás hodně mrzelo a to i za stavu 2:0...
Samozřejmě, je vždy lepší přidat branky, hrát 3, 4:0, pobavit diváky. Diváci na to chodí, líbí se jim to. Mrzí mě ale, když na hráče pokřikují, když se vede 2:0. Je to takové divné. Ale jak jsem říkal, diváci chodí na stadion, aby viděli góly a my jsme řadu situací do gólu dotáhnout mohli. Na můj vkus jich bylo opravdu hodně. I Varnsdorf měl v první půli krásně rozehrané akce, ale prostě to nedotáhl, špatné řešení finální fáze. Tohle jsme měli my ve druhé půli, akorát jsme v tu dobu vedli už 2:0.