Velikonoční souhrn výsledků mládeže

Z n o j m o - Mládežnické celky měly i o svátečním víkendu napilno. U17 a U16 si dokonce vyzkoušely anglický týden, když sehrály dvě utkání v kratším časovém sledu. Výsledkově toho však příliš příjemného ke konstatování není, přesto to ani tentokrát nebylo bez výhry. Ve středu slavila U17 a o víkendu pak U15 a U14.

U19

20. kolo / FC Hlučín - 1.SC Znojmo FK 3:2 (2:0)
Branky Znojma: Pokorný, Bogner.

1.SC Znojmo FK: Konvalina - Kolegar, Pokorný, Slavík, Šálek - Borovec, Vala, Le Minh, Uchenna - Bogner, Janák (Kunst, Nehyba, Bula).

Na jaře je Znojmo stoprocentní, venku ale na první body zatím čeká. Uzmout alespoň jeden se nepovedlo ani v Hlučínu, a to je jistě velká škoda. Svěřenci trenéra Kafky by možná sahali i po vítězství, ale první polovina se jim vůbec nepovedla. V té druhé naopak Znojmo předvedlo skvělý výkon a sahalo po úspěchu. Náš tým se v případě výhry mohl na třetí Hlučín dívat pouze z dvou bodového odstupu, takhle má na něj z šestého místa osmi bodovou ztrátu.

Trenér Znojma Róbert Kafka - V prvním poločase jsme podali bojácný výkon a inkasovali jsme dvě branky. O poločasové přestávce jsem měl pocit, že si někteří hráči museli přeprat trenýrky jak se báli hrát. Ve druhé půli jsme soupeře jasně přehráli a dali jsme dvě branky. V poslední minutě jsme dostali branku z jasného ofsajdu, což mě velice rozzlobilo. Za druhý poločas jsme si bod zasloužili

U17

18. kolo / Městský FK Frýdek-Místek - 1.SC Znojmo FK 1:4 (0:2)
Branky Znojma: Hříbek 2, Ondrák z penalty, Ondrovčák.

1.SC Znojmo FK: Kříž M. - Tofl, Hříbek, Dobrovolný, Macan - Tuza (53. Ondrovčák), Ondrák (66. Holas), Kříž J., Flachs - Landšperský (74. Müller), Fukal.

Ve středeční dohrávce potvrdilo Znojmo solidní jarní formu a s Frýdkem-Místkem si poradilo poměrně jednoznačně, i díky brzkému vedení. Dva góly zaznamenal Zdeněk Hříbek, mladší bratr Romana Hříbka hrajícího za A-tým.

Trenér Znojma Miroslav Paul - Od rozcvičky jsem cítil, že hráči chtějí utkání zvládnout a potvrdilo se. Měli jsme výborný vstup do utkání a brzy vedli 2:0, to kluky uklidnilo a byli jsme na hřišti lepším týmem. Začátek druhého poločase patřil krátce frýdeckým, ale po brance na 3:1, jsme už opět dominovali my. Dnes se nám dařily standardní situace, které jsme trénovali, za což jsem rád. Práce však nekončí, chceme další body!

24. kolo / FC Zbrojovka Brno - 1.SC Znojmo FK 5:0 (1:0)

1.SC Znojmo FK: Kříž M. - Tofl, Hříbek, Dobrovolný, Macan - Landšperský, Ondrák, Kříž J. (74. Müller), Flachs - Ondrovčák (66. Holas), Fukal (41. Tuza).

Na hřišti velké favorita k žádnému překvapení nedošlo. Byť po půli prohrávalo Znojmo pouze 0:1, ve druhé polovině Zbrojovka žádné drama nepřipustila. Náš tým i tak může být s jarem zatím spokojený. Z posledního místa po podzimu se totiž dostal již na čtrnácté místo a na osmnáctý Vyškov má náskok čtyř bodů.

Trenér Znojma Miroslav Paul - Ihned v úvodu jsme po opakovaných chybách Dobrovolného nabídli soupeři několik průniků do zakončení, domácí jeden využili a brzy vedli. Na úvod druhé půle jsem hráče nabádal k trpělivosti, že naše šance přijde, ale inkasovali jsme po hrubé chybě brankáře druhý gól a to tým položilo. Nutno však říct, že ofenzivní činnost v čele s útočníky byla dnes žalostná. Dnes se zápas nepovedl takřka všem.

U16

18. kolo / Městský FK Frýdek-Místek - 1.SC Znojmo FK 1:1 (1:1)
Branky Znojma: Fiala.

1.SC Znojmo FK: Anderle - Svoboda, Švejda, Dufek, Kulíšek - Jordán (75. Bálka), Šmíd (41. Vávra), Procházka, Švejkar - Bastl (79. Matěj), Fiala.

Trenér Znojma Miroslav Steinhauser - Utkání moc fotbalových akcí nepřineslo, bylo to spíše bojovné. Zápas skončil zaslouženou remízou

24. kolo / FC Zbrojovka Brno - 1.SC Znojmo FK 2:1 (1:1)
Branky Znojma: Procházka.

1.SC Znojmo FK: Trmal - Svoboda, Fiala, Dufek, Kulíšek - Foist (41. Tóth), Švejda, Procházka, Švejkar - Bastl (68. Vávra), Jordán (78. Bálka)

Proti druhému týmu tabulky předvedlo Znojmo velice dobrý výkon. Po poločase byl výsledek dokonce vyrovnaný. Nakonec ale domácí potvrdili papírové předpoklady zvítězili. Znojmo se nachází v tabulce na desáté pozici.

Trenér Znojma Miroslav Steinhauser - Prohrát utkání brankou tři minuty před koncem mrzí, ale hráči s prvním mužstvem tabulky drželi krok. Chlapcům musím poděkovat za bojovnost a nasazení, domácí byli kombinačně lepší, ale vyložené šance si nevytvořili.

U15

22. kolo / 1.SC Znojmo FK - RSM Hodonín 3:1 (0:1)
Branky Znojma: Burda 2, Švarc.

1.SC Znojmo FK: - Grufík - Pavlík (50. Hodonský), Kratochvíl, Skřivánek, Kutra - Kordula (41. Venclík) - Schuller, Ott, Čajka - Konečný, Mráz.

Jedním ze dvou týmu, které dokázali o víkendu zvítězit, byla U15, ta si poradila doma s Hodonínem. Průběh utkání ale rozhodně nebyl procházkou růžovým sadem. Náš tým dokonce po první půli prohrával, v té druhé se však výkon zlepšil a vedl ke konečnému vítězství. Momentálně se Znojmo nachází na sedmé příčce tabulky.

Asistent trenéra Znojma Zdeněk Mička - V prvním poločase jsme hráli špatně, nedařila se kombinace a nevytvořili jsme si ani žádnou brankovou příležitost. Ve druhé půlce jsme hru zlepšili, vytvořili jsme si několik příležitostí, z nichž jsme tři proměnili a vstřelili hezké branky. Za druhou půli jsme hráčům poděkovali za výkon.

U14

22. kolo / 1.SC Znojmo FK - RSM Hodonín 2:1 (0:1)
Branky Znojma: Merhaut 2

1.SC Znojmo FK: Novotný - Slabý, Bohdálek, Šimka, Sivera - Dolejší (63. Chaloupka), Pacula, Kochan, Beneš (36. Kaššai) - Merhaut (61. Tóth), Stupár (65. Urban).

Prakticky podobný scénář jako v utkání starších kolegů proti Hodonínu, mělo i utkání U14 proti stejnému soupeři. I v tomto utkání vedl po první půli Hodonín 1:0, ale k vítězství poslední tabulky nakonec nedospěl. Dvě branky Jakuba Merhauta v druhém dějství přihrály body našemu týmu. V tabulce patří našemu týmu stále skvělá pátá pozice.

Trenér Znojma Libor Palička - Tentokrát musím hráče pochválit jak za přístup, tak za výkon. Po celé utkání jsme byli lepším týmem, dobře jsme kombinovali a vytvářeli jsme si šance, které jsem však bohužel neproměňovali. I když jsme prohrávali v poločase 0:1, tak jsme zápas dokázali otočit a zaslouženě jsme zvítězili.

U13

22. kolo / 1.SC Znojmo FK - RSM Hodonín 3:7
Branky Znojma: Stašková, Bohatý, Beno.

1.SC Znojmo FK: Šnepfenberg, Čech - Cabák, Peřinka, Neumann, Novák, Daniel, Beno, Ošťádal, Bohatý, Bauer, Turek, Citterberg, Kohoutek, Špaček, Stašková, Gold, Kaššai.

Hned bez pěti hráčů základního kádru se musel obejít trenér Turek a v zápase to bylo znát. Hodonín ve Znojmě dokázal zvítězit 7:3. U13 tak na jaře pravidelně střídá výhry s prohrami.

Trenér Znojma Miroslav Turek - "Zklamal mě přístup některých hráčů. Nepřijít a neomluvit se na zápas je neakceptovatelné, proto jsme hráli část prvního poločasu o jednoho hráče méně a museli jsme si vypůjčit hráče z U12. Zbývající část kolektivu předvedla proti kvalitnímu soupeři solidní a bojovný výkon. Neúčast pěti hráčů základní sestavy je znát.

U12

22. kolo / 1.SC Znojmo FK - RSM Hodonín 1:15
Branky Znojma: Tumurbaatar.

1.SC Znojmo FK: Polepil, Hřebabecký - Ondra, Vlček, Stehlík, Prodělal, Frühauf, Cabák, Bojanovský, Zapletal, Vašina, Morong, Svitok, Tumurbaatar, Vlček, Szwieczek, Janík, Špaček.

Jasným výsledkem skončilo utkání proti Hodonínu, bohužel však v neprospěch našeho týmu. Znojmo tak na jaře nadále čeká na první body. Věříme, že to přijde už v Přerově.

Asistent trenéra Znojma Oldřich Helebrant - Chlapci nenavázali na dobrý výkon z Prostějova a fotbalem se nebavili. Do utkání jsme vstoupili špatně a první poločas jsme odflákli, ve druhé půli přišlo zlepšení hry a výkony hráčů byly také na lepší úrovni.