Skvělá kulisa, čtyři góly. Lvíčata přišla o výhru nad Nizozemskem v samém závěru

Skvělá kulisa, čtyři góly. Lvíčata přišla o výhru nad Nizozemskem v samém závěru Z n o j m o - Největší návštěva tohoto roku dorazila na Městský stadion v Horním parku v rámci utkání ČR 20 - Holandsko 20. Před skvělou kulisou se hrál zajímavý fotbal a nechybělo málo a měl i vítěznou tečku pro naše národní barvy. Český výběr dokázal otočit nepříznivé skóre z první půle na 2:1 a o výhru přišel až v nastaveném času, kdy srovnával netradičně brankář soupeře po rohovém kopu.

ČR U20 - NIZOZEMSKO U20 2:2

Branky: 50. Jankto, 78. Sadílek – 21. Kamara, 90+1. Groothuizen
ŽK: 11. Spurný, 81. Takács – 32. Kada , 36. Hevel, 40. Živkovič, 61. Lely Diváci: 1835
Rozhodčí: Marek – Pelikán, Hájek

Sestava ČR: Spurný – Matějů, Toml (c), Takács, Řezáč – Kratochvíl (61. Suchan), Kulhánek, Jankto (68. Moravec), Hykel (79. Puchel), Sadílek – Yunis

Sestava ČR: Groothuizen – Loof, Bai Kamara, Alberto (c), van der Lely, St. Juste (21. Hevel), Ouwejan, van Crooy (69. Vaarnold), Kada (69. Kastaneer), Zivkovic, Celik.

V krásné atmosféře se hrál od první minuty velice svižný fotbal. První vážnější situace utkání mohla nastat v 11. minutě, kdy zahrál Spurný těsně před šestnáctkou nešťastně rukou, ovšem hosté nabídnutou možnost nevyužili. V 21. minutě už svěřenci trenéra Svědíka bohužel inkasovali. Oranjes zahrávali rohový kop a Abdul Bai Kamara se prosadil z bezprostřední blízkosti. Český tým byl blízko srovnání v 33. minutě, kdy Nizozemce zachránila pravá tyč a následně jeden z hostujících obránců zabránil gólu na brankové čáře.

Nástup do druhé půle měli Lvíčata skvělý. Legionář z italského Ascoli Jakub Jankto rozehrál standardní situaci parádně a umístil míč nekompromisně pod břevno. V 58. minutě si však mohli hráči v oranžových dresech vzít vedení zpět. Živkovićova hlavička však skončila nad bránou. V podobné situaci se ocitl v 75. minutě Toml, i jeho hlavička však mezi tři tyče nezamířila. O tři minuty už však Městský stadionu a 1835 diváků propukla v radost. Suchan našel nadýchaným centrem Lukáše Sadílka, který míč tečoval hlavou za bezmocného brankáře Groothuizena. Stejný hráč mohl přidat ještě jeden přesný zásah, v dobré pozici ale trefil pouze protihráče.

O výhru nakonec připravila český výběr smolná situace z nastaveného času. Smolná v tom ohledu, že do závěrečného hvizdu už moc nezbývalo. Na rohový kopu Holanďanů se vydal do vápna i brankář Indy Groothuizen a přesnou hlavičkou srovnal. Stal se tak bezesporu nizozemským hrdinou.