První měření sil s velikánem. Znojmo si se Spartou užilo fotbalový svátek

První měření sil s velikánem. Znojmo si se Spartou užilo fotbalový svátek Z n o j m o - 19.10.2011, datum, které se zapsalo velkým písmem do klubové kroniky 1.SC Znojmo. Právě v tuto dobu jsme totiž hostili historicky vůbec poprvé v mistrovském utkání slavnou Spartu Praha. Jakožto druholigový účastník jsme si proklestili cestu do osmifinále poháru i přes Bohemians Praha. Pro celé Znojmo byl tento duel velkým svátkem, což se odrazilo i na velkém diváckém zájmu. Na Městský stadion přišlo takřka 4200 diváků, což je dodnes rekordem starého stadionu na mistrovské utkání.

Souboj Davida s Goliášem sice skončil výhrou favorita, domácí borci se ale rozhodně neměli za co stydět. Předvedli statečný, bojovný výkon a i přes prohru 1:4 si vysloužili potlesk beznadějně zaplněného stadionu. Sparťany, v jejichž sestavě nechyběl i Libor Sionko, který oblékal znojemský dres v době základní vojenské služby. Hosté se dostali do vedení již ve třetí minutě, kdy se právě po centru Sionka prosadil Krejčí. Druhý gól pak přišel v 16. minutě, kdy skóroval nyní hráč Příbrami Grajciar.

Životní gól Pepy Hnaníčka

Zbraně jsme však nesložili. V 54. minutě propadl stadion v nebývalou euforii. Matúš Lacko našel neomylně Pepu Hnaníčka a ten překonal Švengera. „Bylo to neskutečné, tohle jsme tady nezažili. Při tom gólu to byla nepopsatelná euforie.“ popisoval atmosféru šťastný střelec v rozhovoru pro Znojemský deník. Snížení favorita notně znervóznělo a musel se strachovat o výsledek. Pražany uklidnily až dvě trefy v poslední desetiminutovce.

Karate kop Ericha Brabce a nezničitelný Roman Hříbek

Utkání nabídlo i spoustu mini příběhů. Tím, který se probíral nejvíce, byl faul Ericha Brabce v našem pokutovém území na Romana Hříbka. Karate kopem poslal dyjákovického rodáka na trávník. Sudí však vytasil pouze žlutou kartu. Roman pak ukázal, co mu bylo vlastní, i s tržnou ranou a ovázanou hlavou utkání dohrál.

Strkanice Todora Yonova s trenérem Martinem Haškem

Dalším momentem, který se také přetřásal, byl konflikt našeho kapitána Todora Yonova s trenérem Sparty Martinem Haškem. „Chtěli jsem rychle zahrávat autového vhazování, nicméně míč měl v moci právě trenér soupeře a nechtěl jej Todorovi vydat, načež došlo k menší strkanici. „Situace pro nás byla nebezpečná. Hráč Znojma byl u mě brzo a kdybych mu dal míč, tak bych ho podpořil v tom, aby nám hodil aut za obranu. Nebyli jsme zformovaní, tak mu ho přece nebudu dávat,“ komentoval tehdy okamžik pro efotbal.cz Martin Hašek.