Pracovitost byla příkladná, pochvaloval si trenér Kučera soustředění i výhru ve Vlašimi

Pracovitost byla příkladná, pochvaloval si trenér Kučera soustředění i výhru ve Vlašimi V l a š i m - Povedené soustředění v Luhačovicích korunované sobotní výhrou ve Vlašimi. Oba zmíněné fakty si také v našem rozhovoru trenér Radim Kučera pochvaloval. V zápase s Vlašimí mohl být znojemský kouč spokojený především s druhým poločasem, v němž jsme soupeře přehrávali a rozhodli v něm o své výhře.

Trenére, první poločas řekněme vyrovnaný, v tom druhém jsme ale i přes první inkasovaný gól dominovali. Souhlasíte?
První poločas to nebylo úplně ono, nevím, jestli to bylo únavou po soustředění nebo dlouhou cestou. V druhém poločase jsme dominovali, především v držení míče a předpřípravné kombinaci. Domácí museli investovat hodně sil do posunů a napadání. Docházely jim síly. Jsme rád, že jsme utkání otočili, je to dobré i z psychologického hlediska. Výkon to byl z naší strany opravdu solidní, doufám, že to takhle bude pokračovat.

Šlo vidět, že utkání mělo kvalitu srovnatelnou s mitrovským utkáním...
Nebylo tam tolik naivních věcí, utkání už bylo více takticky svázáno, což pochopitelně směřuje k prvnímu mistrovskému utkání. Soupeř byl těžký. I když Vlašimi chyběli Vyhnal s Hadaščokem, stále byla velmi nepříjemná. Výhra s takovým týmem je pozitivem, ale kdyby výsledek skončil 1:1, naštvaný bych nebyl. Důležité je, že se nám nikdo nezranil, výsledek ale samozřejmě potěší.

Blížila se základní sestava proti Vlašimi nějakému ideálu pro první mistrovské utkání nebo budete v generálce ještě hledat optimální složení?
Sestava se nějakým způsobem rýsuje, rýsuje se i s ohledem na to, že jsme se museli vypořádat se zraněními. Poslední zápasy ukazují, že sedm, osm postu mám jasných. O tom zbytku se ještě rozhodnu, ještě nás čeká čtrnáct dnů a budeme pracovat, abychom vše vyladili k prvnímu mistráku. Chtěl bych samozřejmě, abychom se připravovali na přírodní trávě, protože přechod z umělky na přírodní trávu je vždy specifický.

Zmínil jste přírodní trávu. Jak velký problém pro nás je, že jsme doposud všechna utkání odehráli na umělé trávě?
Velký problém je to pro všechna mužstva. Každý hráč se těší na přírodní trávu. Ale přijet do Opavy a tam hrát poprvé na přírodní trávě, by nebylo ideální. Rozdíl mezi umělkou a přírodní trávou je vždy, v odskoku, v rychlosti, v chování míče, jak hráči působí na hřišti. Věřím však, že generálka i příprava na Opavu se bude odehrávat na přírodní trávě.

Pojďme také k soustředění v Luhačovicích, které jste v tomto týdnu absolvovali. Jste s ním spokojený?
Na soustředění jsme měli výborné podmínky, regenerace, ubytování, kvalitní umělá tráva, i počasí nám přálo, perfektní. Spokojený jsem byl i s pracovitostí týmu. Ve čtvrtek a pátek už jsem cítil, že hráči jedou na doraz. Proti Vlašimi to byl takový vrchol celého týdne. Splnili jsme to, co jsme chtěli. Kluci mají dva dny odpočinek a já věřím, že ho využijí k tomu, aby byli v úterý na tréninku opět nažhavení.