Nemohu hráčů vytknout nasazení, ale takové chyby soupeř neodpouští, hodnotil prohru s Hradcem trenér Balcárek

Nemohu hráčů vytknout nasazení, ale takové chyby soupeř neodpouští, hodnotil prohru s Hradcem trenér Balcárek Z n o j m o - Premiéra před domácími fanoušky se nejprve pro trenéra Jiřího Balcárka vyvíjela dobře. Po první půli jsme vedli nad Hradcem Králové 1:0, nicméně v druhém dějství se situace otočila, když soupeř skóre dokázal otočit během krátké chvilky. Znojemský kouč ocenil nasazení svých svěřenců, ovšem také konstatoval, že takové chyby tým jako je Hradec, neodpouští.

Trenére, jak jste viděl utkání s Hradcem Králové?
Z materiálů, které jsme měli k dispozici, jsme věděli, že nás čeká hodně silný soupeř. Chtěli jsme to eliminovat, což se nám v nějakých mezích v první půli podařilo. Čekali jsme na chyby, která přišla a vedli jsme 1:0. Druhý poločas, nedovedu si vysvětlit, jakým způsobem jsme poslali soupeře do sedla. Za minutu jsme obdrželi dva góly, které byly prakticky darované. Když darujete takové branky soupeři se zkušenostmi z první ligy, těžko se pak dostáváte zpět do hry.

Ve zmíněném úseku měl soupeř ještě některé další šance. Co s týmem udělat v takové situaci, kdy je dole?
Samozřejmě jsme přemýšleli, jakým způsobem hru posílit, oživit. Honza Javůrek přinášel po celou dobu do zápasu velkou kvalitu, řekl si ale o střídání, chytaly jej křeče. Ač nerad, musel jsem ho vystřídat a poslat do hry Štrombacha. Změnili jsme také trochu rozestavení, dali jsme zprava Hladíka, který je rychlý, nahoru jsme posunuli Kubu Teplého s Rosťou Šamánkem, ale ti už toho měli také dost. Nemohu klukům nic vyčítat, bojovnost, nasazení, vydali se. Ale takové chyby se neodpouští.

V roce 2016 jsme v Hradci ztratili také dobře rozjeté utkání. Nemohlo to v týmu vyvolat vzpomínky při zmíněných rychle inkasovaných brankách? Zvláště druhý gól byl velká rána...
Na nějaký zápas se asi vzpomínat nedá, ale na mužstvo mají takové momenty obrovský vliv. Inkasovali jsme během jedné minuty. Pak byla ale fáze, kdy jsme se zvedli a dostali se do nějakého tlaku, ale už jsme neměli kvalitu směrem nahoru.

Co naznačilo tohle utkání s jedním z nejlepších týmů druhé ligy. Naznačilo, že budeme opravdu ještě potřebovat posílit kádr?
Vidíte sami, že musíme trochu improvizovat například vzhledem ke zranění dvou stoperů. Franta Malár to zvládá na stoperu dobře, i když tam jednou chyboval, ale říkal jsem o poločase v kabině, že v tomto věku se může učit jen chybami, že se nic neděje. Stále je to však mladý kluk, který potřebuje sbírat zkušenosti. Pak tam chyběla větší kvalita ve středu hřiště, kde nás soupeř přehrával.