Na tyto zápasy se musí každý nachystat hlavně v hlavě, říká před Baníkem Radim Nepožitek

Na tyto zápasy se musí každý nachystat hlavně v hlavě, říká před Baníkem Radim Nepožitek Z n o j m o - V současném kádru je společně s Tomášem Cihlářem jediným pamětníkem prvoligové bitvy na Baníku Ostrava. Radim Nepožitek tehdy ještě na Bazalech v roce 2013 vybojoval se svými spoluhráči cenný bod. Nyní bude usilovat s celým týmem o minimálně podobný úspěch tentokrát v boji druholigovém. Důležitost však bude neméně menší. Baník musí v neděli na Městském stadionu ve Vítkovicích ke stoprocentní jistotě postupu zvítězit. Závěrečný zápas sezóny tak bude mít pořádný náboj a očekává se bouřlivá kulisa. Zkušený záložník také zmiňuje, že to bude hodně o hlavě. Tlak však bude rozhodně větší na domácím celek, za který hrají i bývalí Znojmáci Stáňa s Pokorným.

 
 
 

Nepo, rok 2013 a prvoligová remíza 1:1 na Baníku Ostrava, jaké máš vzpomínky na tento duel?
Pamatuju si ho, odehráli jsme na Bazalech dobré utkání. Dlouho jsme vedli, ale v posledních pěti minutách jsme mohli dostat tak tři góly. Hodně nás dostali pod tlak i diváci, i když Baník prohrává 0:1, dokáže to během deseti minut otočit. Nakonec z toho byla remíza 1:1.


30.k. FNL (ČT Sport)
Neděle
28. května
15:00 hod.
On-lineTwitter

FC BANÍK OSTRAVA

1.SC ZNOJMO FK

MĚSTSKÝ STADION VÍTKOVICE

Tenkrát byla na Bazalech návštěva okolo pěti tisíc, teď bude určitě mnohem větší. Ty už jsi ale se Sigmou zřejmě zažil takovou kulisu?
Hrál jsem se Sigmou třeba proti Plzni a bylo tam kolem devíti tisíc fanoušků, byl to vyhecovaný zápas. Na tyto duely se musí každý nachystat hlavně v hlavě. Je tam nervozita, hodně diváků, křeče chodí dřív než v jiných zápasech ve druhé lize. Každý se na to musí nachystat.

Jsi rád, že závěr sezóny má ještě takový náboj, že to není zápas jen tak na dohrání sezóny?
Je to určitě lepší. I co se týče trénování a soustředěnosti na zápas. Jsem rád, že se o něco hraje.

Jak se díváš na zápas s Baníkem jako bývalý hráč Opavy?
Byl jsem tam snad jen rok, ale abych řekl pravdu, postup přeju víc Opavě. Mezla (Radek Mezlík pozn. red.) tam hrával, trenér Kučera tam hrával. Přeju to víc Opavě.

Bude důležité "přežít" první čtvrthodinu? Baník určitě začne tlakem a bude chtít co nejdříve rozhodnout...
Neřekl bych přežít, ale musíme dát hlavně nějaký gól, to bude důležité. Nečekám, že to bude 0:0. Jsme ofenzivní tým, jak venku hodně gólů dostáváme, tak jich i dáváme. Na to by se Baník měl připravit.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • Junior28: Buď rád, že jsi tam nebyl, výkony jsou čím dál ...
  • Jarda001: Tak co jakej byl dnes zápas s Třincem? Nemohl jsem ...
  • robert.knebl: Chlape, rád bych to viděl optimističtěji, ale myslím, že to ...
  • Fridrich: Fuj, tolik pesimismu. Jukni pak na tipovačku, já výhru 1:0 ...
  • robert.knebl: ... tak snad dnes konečně 3 body, jelikož s výsledky ...
  • Jarda001: 2:2😍😍😍 krasa hosi ...
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin