Mládež - zápas týdne: Patnáctka sesadila Líšeň a je v čele tabulky!

Mládež - zápas týdne: Patnáctka sesadila Líšeň a je v čele tabulky! Z n o j m o - Start jara jako řemen. Patnáctka hned v úvodním jarním zápase přivítala soupeře nejtěžšího kalibru - Líšeň. Ta byla před tímto utkáním na prvním místě tabulky, byť měla o zápas více než náš tým. Byl to tedy souboj prvního s druhým. Hosté byly v úvodu aktivní, v samotném závěru poločasu nám však "darovali" vedoucí gól a v druhém dějství už jsme utkání kontrolovali a přidali ještě pojistku. Obě branky utkání vstřelil Jiří Veselý.

17. (Čafka), sobota 28.3.2015
1.SC Znojmo FK - SK Líšeň  2:0  (1:0)
Branky: 35. a 42. Veselý
Rozhodčí: Jílek - Procházka, Kacká
ŽK: 63. Stupár - 39. Grünhut
1.SC Znojmo FK: Novotný - Bohdálek (c), Sivera, Táborský (36. Sysel) (50. Najnar), Veselý, Kochan (60. Šimka), Pacula, Merhaut, Stupár, Dolejší, Péč
SK Líšeň: Hájek - Červík, Hofirek, Dostálek (c), Špička, Mikeš, Kloss (57. Kovelský), Daňhel (40. Zbitek), Klajsner (60. Bajga), Gajdušek, Grünhut (55. Kristen)

Úvod utkání patřil hostujícímu týmu a brankář Novotný musel být v pozoru. V šesté minutě ho rozehřála střela ze střední vzdálenosti, kterou dokázal nadvakrát zlikvidovat. Po jednom z rohových kopu pak zachránil svému brankáři čisté konto Sivera, který odvrátil gólovou hlavičku Červíka z brankového čáry.

Postupem času se hra začala vyrovnávat. Veselý se ještě po své individuální akci neprosadil, přesný zásah si však nechal na nejvhodnější chvíli. Gól do šatny je vždy nepříjemná záležitost a to se přihodilo Líšni. Nedorozumění v obraně využil právě Jiří Veselý a poslal náš tým do vedení.

Od vedoucího gólu se kontrola hry přesunula na naší stranu a nebylo tak překvapivé, že přišla pojistka na těsné vedení. Merhautovu hlavičku po rohovém kopu ze 41. minuty ještě dokázal gólman Hájek bravurně zneškodnit, vzápětí ale ze stejné situace udeřilo. Hostující brankář si tentokrát vybral slabší chvíli, nedosáhl na míč a Jiří Veselý mohl oslavit svůj druhý gól.

Líšeň se ve druhé půli prakticky nedostala k ničemu nebezpečnému, naopak my jsme měli několik nadějných protiútoků, které však třetí brankou neskončily. I přesto mohli být svěřenci trenérského dua Dvořák-Palička spokojeni, po výhře 2:0 se dostali do čela tabulky.

Václav Dvořák: Utkání sneslo určitě parametry kvalitního zápasu kategorie U15. Prvních dvacet minut jsme se trochu hledali. Soupeř měl jednu stoprocentní příležitost, tu jsme naštěstí zažehnali. Naopak s trochou štěstí jsme v závěru poločasu dokázali vstřelit vedoucí branku. Musím říct, že druhý poločas jsme zvládli, co se nasazení, bojovnosti a vůli po výhře zvládli velice dobře. I s trenérem hostů jsme se celkem shodli, že jsme vyhráli zaslouženě.

Nemám ve zvyku chválit jednotlivce. Jirka Veselý dal dnes dva góly a snesl nejpřísnější měřítko, musím však pochválit celé mužstvo. Pokud bych mohl vyzdvihnout nějakou řadu, tak je to obrana v čele s brankářem.