Měli jsme kvalitu v Budějovicích zvítězit, nedávali jsme ale šance a já tu největší, zoufal si Michal Holub

Měli jsme kvalitu v Budějovicích zvítězit, nedávali jsme ale šance a já tu největší, zoufal si Michal Holub Č. B u d ě j o v i c e / Z n o j m o - O nějakou větší porci minut připravila Michala Holuba na začátku sezóny nemoc. Poprvé se tak do základní sestavy propracoval ve 4. kole Fotbalové národní ligy proti Českým Budějovicím. Na pravém kraji zálohy se dostal i do naší největší šance v utkání. Brankáře Křížka však nepřekonal, i proto byl po zápase hodně smutný. Jihočechům jsme nakonec podlehli nejtěsnějším rozdílem 0:1.

Michale, čítám, že tě hodně mrzí neproměněná šance v úvodu druhé půle, po které mohlo být vyrovnáno?
Hodně mě to mrzí, mohlo to ovlivnit utkání. Kdybych na začátku druhé půle proměnil zmíněnou vekou šanci, bylo by to 1:1 a Budějovice by musely hrát, chtěly by se před domácími fanoušky vytáhnout. Utkání by se vyvíjelo jinak. Měli jsme kvalitu na to v Budějovicích zvítězit, bohužel jsme neproměnili šance. Já měl největší v utkání a asi to byl zlomový moment.

Když ti Ledy přihrával do této šance, jaké jsi měl v hlavě myšlenky? Měl si připraveno více variant zakončení?
První myšlenka byla, dát to do protipohybu gólmana. Periferním viděním jsem ale viděl, že má u přední tyče hodně volného místa. Chtěl jsem to utáhnout po zemi. Soustředil jsem se na to tak moc, až jsem to netrefil tak, jak jsem chtěl. Střetly se myšlenky. Měl jsem se rozhodnout pro první variantu. Myslím, že by byla nejlepší, možná i gólová. Teď už je pozdě...

I proti Českým Budějovicím to bylo právě o proměňování šancí...
Oba poslední zápasy jsou si hodně podobné. Jak zmiňuje, doplácíme na neproměňování šancí a dostáváme laciné góly. Byl to i případ inkasování v Budějovicích. Soupeř vhazuje na své polovině aut a my z toho za pět vteřin dostaneme gól. To je jedna věc, ta druhé je zmíněné neproměňování šancí. To je to, co nás sráží.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, postupně však opadala, nemohla zůstat v první půli v tomto trendu úvodu utkání?
Určitě mohla být větší, ale Budějovice jsou kvalitní tým a snažily se kombinovat. Myslím ale, že jsme to měli pod kontrolou a byli na tom kombinačně lépe.

Inkasovaný gól přišel jako blesk z čistého nebe...
Do té doby myslím, neměli žádnou šanci...Ale je brzy propadat nějaké panice. Dva zápasy se nám gólově nevydařili, neřekl bych, že herně. Proti Budějovicím první půle horší, druhá lepší. Nevím, čím to je, asi musíme dát první gól. Pak budeme v utkání i sebevědomější a bude to třeba jako ve Vlašimi.

Už při působení ve Vyškově ses musel dostávat ze zranění, v úvodu sezóny ve Znojmě jsi byl pro změnu nemocný. Jak náročné pro tebe utkání v Budějovicích bylo?
Fyzicky celkem dost náročné, protože první půle to bylo hodně o běhání. Byl to vlastně první druholigový start v základní sestavě...Možná jsme to měl trochu v hlavě, ale nechci se na to vymlouvat. Snažil jsem se hrát, co nejlépe to jde, ale byly tam ještě velké nedostatky. Nepřenesl jsem to z tréninku do zápasu.