Machala po Sokolovu: Zasloužené tři body

Machala po Sokolovu: Zasloužené tři body Z n o j m o - Jeho svěřenci navázali na dobré výkony ze zápasů proti Zbrojovce a na Žižkově. Trenér Oldřich Machala mohl být spokojený i po domácím utkání 11. kola Fotbalové národní ligy proti Sokolovu. Po brankách Jana Pázlera a Todora Yonova jsme zvítězili 2:0 a suneme se tabulkou vzhůru.

Radost, spokojenost?
Jsem šťastný za tři body a za to, jak jsme zápas zvládli. Sokolov jsme skoro do ničeho nepustili. Možná jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem.

Před přestávkou přišla z naší strany taková trochu hlušší pasáž.
Těch deset minut bylo takových hluchých. Přežili jsme to a neinkasovali, druhá půle byla už zase lepší. Vytvářeli jsme si dost šancí, i herní výkon byl docela dobrý.

Třetí zápas bez obdrženého gólu. Je to tím, že to začalo klapat nebo jiným faktem?
Obranu jsme trochu přeskládali, protože jsme v minulých zápasech inkasovali hodně gólů. Myslím, že i přístup je nyní daleko lepší a jsou vidět výsledky.

Hráči bojovali do poslední minuty, k nasazení těžko něco namítat?
Jsem rád, že jsme to tak odbojovali a odmakali. Tři body jsou zasloužené.

Posunuli jsme se opět do horní části tabulky. To je určitě důvod ke spokojenosti, ne však nějaké euforii?
Momentálně máme osmnáct bodů, nyní jedeme do Frýdku, kde nás čeká těžký zápas. Ale věříme si.

Co jste si pomyslel, po zákroku na Libora Žondru, který vypadal opravdu hodně penaltově?
Říkal jsem si, že je to jasná penalta. Potom se to vrátilo po Koviho (Miro Kovačić pozn. red.) výborné akci a faulu na něj.

I zápas se Sokolovem ukázal, že vše chce svůj čas a mužstvo si potřebuje sednout a zažít některé věci.
Tak je to vždy. Máme nové mužstvo a vždy si to potřebuje sednout. Myslím, že i optimismus, který byl po dvou povedených zápasech, byl oprávněný. Jsem rád, že jsme to proti Sokolovu zvládli.

Co říkáte na návštěvu? Přišlo přes 1000 lidí.
To je super. Věřím, že pokud budou výsledky, bude chodit i více lidí.