Juniorka zakončila ve slepené sestavě sezónu prohrou s Plzní

Juniorka zakončila ve slepené sestavě sezónu prohrou s Plzní Z n o j m o - Ve značně improvizované sestavě, do hry zasáhly i maturitní zkoušky, jsme podlehli v posledním utkání sezóny Plzni 1:4. Hosté o svém vítězství rozhodli již v úvodní části, kdy padly všechny branky, pomohly jim zejména dva rychlé góly v rozmezí 2. a 8. minuty. Čestný úspěch našich barev zařídil na konci prvního dějství Kubilay Yilmaz.

33.kolo, pondělí 23.5.2016
1.SC Znojmo FK - FC Viktoria Plzeň  1:4  (1:4)
Branky: 45. Yilmaz – 2. Doležal, 8. Boček, 32. Boček, 41. Provod
ŽK: 57. Serenkov
Rozhodčí: Adámková – Hanáková, Zaplatilová
1.SC Znojmo FK: Konvalina (80. Šurkala) – Garčic, Kolařík, Dúcký, Kulíšek (46. Procházka), Serenkov, Stehlík, Švejkar, Bogner, J. Kříž, Yilmaz
FC Viktoria Plzeň: váček – Doležal (79. Petr), Pinc, Boček, Provod, Piroch, Kule, Brožík (70. Debellis), Čihák, Glazer, Vukajlovič

Do posledního utkání sezóny nastoupilo Znojmo ve značně slepené sestavě. Na stoperské pozici musel například zaskočit hrotový útočník Stehlík. V základu se také objevilo pět dorostenců. Problémy se sestavou se také projevily hned od prvních minut. Hosté se prosadili už ve druhé minutě zásluhou Jakuba Doležala. V osmé minutě pak přidali druhý gól a byla to z plzeňské strany parádní záležitost. Dloubáček z poloviny hřiště Daniela Bočka skončil za zády bezmocného Konvaliny. Plzeňští byli i nadále lepším týmem, ale i Znojmo se postupně dostávalo do ofenzivy. Yilmaz se však na hrotu útoku pral mnohdy se značnou přesilou. Ze střední vzdálenosti to zkoušel Serenkov, gólman Sváček byl připravený.

Plzeň si na šance stěžovat nemohla, brankář Konvalina musel několikrát zasahovat a řada akcí západočechů skončila nezdarem, když byly překombinovány. Ne však všechny. V 32. minutě Jihomoravané nedokázali uklidit míč do bezpečí a druhou branku si připsal po technické přízemní střele k tyči Daniel Boček. S koncem první půle se začaly plzeňské nájezdy na bránu do otevřené obrany stupňovat, jeden z nich proměnil další technickou ranou Lukáš Provod. Svěřenci trenér Vojvodíka dokázali v samotném závěru alespoň snížit. Kubilay Yilmaz dostal pěkný pas od Serenkova, dokázal se prosadit přes dva hráče a střelou do protipohybu nedal gólmanovi šanci.

V druhém dějství příliv branek ustal, respektive už žádná k vidění nebyla. Znojmo hrálo se soupeřem vyrovnanější partii, do žádné velké šance se však nedostalo. Naopak skóre Plzně mohl navýšit po rohovém kopu Čihák, ovšem jeho hlavička šla vedle brány. I další ohrožení bylo z rohového kopu, nicméně ani tentokrát to nemělo pro hosty gólový efekt. Na znojemské straně hrozil především Yilmaz. Dvakrát se dostal do zakončení, v obou případech ale mířil vedle brány. Zvláště druhá možnost, kdy využil zaváhání plzeňské obrany, nevypadala špatně. Pokus z pravé strany z 86. minutě mu ale nesedl.