Juniorka vybojovala v deštivých Jevišovicích proti Teplicím bod, ostrými pálil Bogner

Juniorka vybojovala v deštivých Jevišovicích proti Teplicím bod, ostrými pálil Bogner J e v i š o v i c e - 29. únor nepřipravil pro oba účastníky duelu Znojmo - Teplice zrovna příznivé počasí. S velmi sychravým a deštivým počasím se však oba týmy vypořádaly skvěle a hrál se fotbal ve velice solidním tempu. Ústřední postavou se stal Patrik Bogner, který nás nejprve dostal v první půli do vedení a v druhém poločasu nakonec svoji druhou trefou zařídil bod za remízu 2:2.

(UMT Jevišovice), pondělí 29.2.2016
1.SC Znojmo FK - FK Teplice  2:2  (1:1)
Branky: 19. Bogner, 70. Bogner – 36. Pecháček, 55. Richter
ŽK: 36. Bogner, 49. Z. Hříbek, 52. Alaca – 43. Svoboda, 75. Richter
Rozhodčí: Adámková – Hájek, Hanáková.
1.SC Znojmo FK: Konvalina – Pelán, Bělíček, Hříbek, Alaca, Nehyba (c), Fukal (71. Yilmaz), Stáňa, Landšperský (46. J. Kříž), Stehlík, Bogner
FK Teplice: Skalák – Berešík (72. Kučera), Dimitrovski, Svoboda, Richter (c), Chukwuma, Bílek, Martirosyan (56. Krsic), Šup, Pecháček, Novotný

Za nevlídného počasí vstoupil lépe do utkání papírový favorit z Teplic. Ovšem aktivní úvod mu žádnou šanci nepřinesl a Znojmo postupně hru vyrovnalo. Nicméně v 15. minutě museli domácí se zatajeným dechem sledovat, jak po rohovém kopu jen těsně míjí bránu Novotný. Je zajímavostí, že tento hráč byl ve Znojmě v zimě na zkoušce. Jihomoravané rychle kontrovali a byla to opravdu velká šance. Alaca se prokličkoval přes tři hráče na rohu vápna a vybídl ke gólu Landšperského, proti jeho střele se musel Skalák vyznamenat.

Znojmo přebíralo otěže utkání. Vzápětí si naběhl na centr Patrik Bogner a koníčkem poslal svůj tým do vedení. Dlouhou dobu se poté nic podstatného nedělo. V 35. minutě ovšem přišlo jako blesk z čistého nebe vyrovnání. Martin Berešík zahrával standarku a nepříjemný centr nakonec skončil až v bráně. Vedení domácím mohl v závěru půle vrátit Stehlík, ale jeho hlavička z dobré pozice šla pouze do brankáře.

Druhé dějství pro svěřence trenéra Romana Vojvodíka nazačalo šťastně. V 55. minutě sice Konvalina předvedl dobrý zákrok proti přízemní střele zpoza vápna, na dorážku úplně volného Daniela Richtra však již nestačil. Znojmo se pak dlouho nemohlo prokousat k nějakému ohrožení teplické brány. Klaplo to ze strany domácích až v 70. minutě. Stáňa využil chybné rozehrávky soupeře a jeho pas na přední tyči zužitkoval ve svůj druhý gól utkání Patrik Bogner.

Oba týmy chtěly v závěru strhnout vedení na svoji stranu. Konvalina musel ukázat reflex proti nepříjemnému střílenému centru ze standardky. Stejný postřeh pak musel předvést i o chvíli později na Krsicovu tečovanou střele. Zahanbit se nenechal ani teplický gólman Skalák, který vytáhl parádní zákrok proti halfvoleji Alacy. I kvůli skvělým zásahům brankářů tak nakonec zůstalo skóre na z obou stran zasloužených 2:2.