Juniorka nenavázala na remízu s Teplicemi, na Dukle schytala vyprásk

Juniorka nenavázala na remízu s Teplicemi, na Dukle schytala vyprásk P r a h a - Juniorka v nedělní dopoledne nenechala vzpomenout na předchozí dobrý výkon a remízu s Teplicemi. Boj předposledního s posledním se nesl v jednoznačném dirigování pražského týmu, o čemž názorně vypovídá výsledek. Především první půle byla dosti bláznivá, když padlo sedm branek! Z toho pět do naší sítě. V druhém poločase Dukla skóre ještě navýšila.

22.kolo, neděle 6.3.2016
FK Dukla Praha - 1.SC Znojmo FK  8:2  (5:2)
Branky: 2. Slávik, 10., 33. Bezdička a 42. Bezdička (pen.), 64. Havlíček, 76. Beneš (pen.), 85. Preisler – 5. Nehyba, 38. Šumbera
ŽK: 43. Yilmaz, 43. Tofl, 60. Stáňa, 76. Alaca
Rozhodčí: Julínek – Kožár, Koval
FK Dukla Praha: Řepa - Cvrček, Preisler, Bohánek (86. Slicho), Bezdička (62. Beneš), Bezpalec (c), Schindler (62. Havlíček), Farkaš (81. Petrák), Koval, Slávik (62. Vokoun), Troníček
1.SC Znojmo FK: Doleček - Bělíček, Tofl, Z. Hříbek, Alaca, Nehyba (c), Stáňa (71. Moravec), Šumbera, Bogner (66. Landšperský), Stehlík, Yilmaz (82. Wascher)

Málokdy vídaný první poločas se odehrál na umělé trávě v Mikulově ulici v Praze. V první půli totiž padlo neuvěřitelných sedm branek. Pět z nich bohužel vstřelil domácí tým - Dukla Praha. Do Prahy jsme přitom přicestovali s poměrně solidní sestavou, i s naším nejproduktivnějším hráčem podzimu Áčka Šimonem Šumberou, byť obrana musela být šita horkou jehlou. I on však sledoval v první části tristní průběh utkání. Dukla otevřela skóre už ve druhé minutě. Schindler pálil a jeho pohotovou střelu dorazil Lukáš Slavík. Za tři minuty sice bylo vyrovnáno, ale nevěstilo to světlejší zítřky. Bogner neproměnil penaltu, vzápětí ho však zastoupil Roman Nehyba a bylo srovnano, ovšem ne na dlouho.

Gólostroj pokračoval dále. Své speciální představení načal v 10. minutě David Bezdička, který skóroval i v 33. minutě a stav byl v tu chvíli 3:1. Jenže to zdaleka nebylo vše. Bezdička si přimotal i do další akce, tentokrát však pro něj ne v příliš šťastném duchu, když hrál roli v naší vstřelené brance. Gól byl nakonec připsán Šimonu Šumberovi. To už běžela 38. minuta a mohlo se zdát, že do kabin už se půjde za stavu 3:2 pro domácí. Nadějný výsledek do další části však pohřbila poslední pětiminutovka. Dukla dokázala do poločasu přidat ještě dvě branky, nejprve pálil ostrými Jakub Troníček a ve 42. minutě dokonal z pokutového kopu hattrick David Bezdička.

Druhé dějství už přineslo podstatně klidnější průběh. Nicméně o góly ochuzeno nebylo. Naše vzepětí se bohužel nekonalo, naopak Ondřej Havlíček zvyšoval už na 6:2 a v tuto chvíli už bylo jasné, že z Prahy pojedeme bez bodu a navíc s nelichotivým výsledkem. Od většího přídělu nás prozatím ještě v 73. minutě ubránil brankář Jirka Doleček, který nadvakrát vychytal v tutovce Beneše. Na další pokutový kop už však nestačil, proměnil ho právě Jan Beneš. Na konečných 8:2 upravil Dominik Preisler.