JUN: Aleksijević po Boleslavi: Můžeme se měřit s každým

JUN: Aleksijević po Boleslavi: Můžeme se měřit s každým Š a t o v - Naše juniorka prochází dobrým obdobím, vše funguje a důkazem je i série pěti zápasů bez prohry. To je jeden fakt, tím druhým je velice cenná pondělní remíza s vedoucím týmem tabulky Mladou Boleslaví. Favorit utkání navíc srovnal až v samotném závěru utkání. Zápas hodnotil již tradičně jeden z trenérského dua - Petar Aleksijević, který pochopitelně spokojený.

Remíza proti vedoucímu týmu tabulky. Boleslav vyrovnala až v devadesáté minutě. Zklamání, spokojenost, jaké jsou pocity?
Za bod jsme rád, musíme být střízliví a hodnotit to s chladnou hlavou. Samozřejmě mě mrzí, že jsme obdrželi gól v poslední minutě. Když se rozdělí zápas na dva poločasy, tak v tom prvním jsme byli lepší my a v tom druhém se projevila kvalita Boleslavi. Soupeř měl několik šancí, i když i my jsme měli v druhé půli jednu vyloženou šanci, když jsme mohli po rohu zvýšit na 2:0. Remíza je spravedlivá, klukům jsem poděkoval za výkon a pochválil je, opět ze sebe vydali maximum. Fotbalovost, kterou možná nemáme takovou jako Boleslav, jsme vynahradili srdcem a bojovností.

Mladá Boleslav před tímto utkáním čtyři výhry a skóre 11:0. Po dlouhé době jsme tak byli týmem, který dokázal tomuto celku vstřelit gól.
Právě proto říkám, že jsem opravdu velice rád a jsem za bod šťastný. Pro nás je každý bod v této soutěži velký a důležitý. Dokázali jsme udělat sérii, kdy se soupeři dokážeme hrát vyrovnané partie. Bod s Boleslaví je takovou pojistkou, že jsme na správné cestě, musíme v tom pokračovat.

Myslíte, že pokud by v první půli Petr Kirschner, nebo Jakub Pokorný v té druhé, proměnili své šance, stačilo by to na výhru?
To je fotbal, každou šanci neproměníte. Boleslav jich také měla hodně, podržel nás při nich Jirka Doleček. Minimálně ve třech případech výrazně podržel. Myslím si, že kdybychom dali druhý gól, zvláště v druhé půli, tak bychom asi Boleslav položili na kolena a bylo by to pro ní hodně těžké. Remíza byla ale spravedlivá, hosté sice srovnali v 90. minutě, ovšem vyrovnat si zasloužili.

Viděl jste na hráčích a trenérech soupeře, že byli naším výkonem zaskočeni?
Po zápase mi to přiznali. Říkali, že byli překvapení. Čekali, že náš mladý tým jim nebude schopný vzdorovat, ale po první půli si měli co říct. Byli zaskočeni naším aktivním pojetím, kdy jsme v úvodním poločase ovládli zápas. Ve druhé půli už se projevila kvalita boleslavského mužstva. Naši kluci to berou tak, že v každém zápase ze sebe vydají maximum a nemůžu jim nic vyčítat.

V minulé premiérové sezóně Juniorské ligy jsme měli sérii čtyř zápasů bez prohry, nyní už je to pět. Co na to říkáte?
Tak to opravdu nevím, nějak podrobně jsem to nesledoval. Nehrajeme na rekordy, ale jsem za to rád. Rád jsem kvůli klukům, protože prošli velkou proměnou. Změnili se, víc si věří, v určitých momentech si myslím, že už si věří moc. Ale je to jen dobře, vidí, že pokud k tomu přistupují týmově a dají každý více jak sto procent, tak se nemusí obávat o výsledek. Naopak můžeme se měřit s každým.