Bývalí Znojmáci pálili ostrými, trefili se Paul, Andrezly i Pázler

Bývalí Znojmáci pálili ostrými, trefili se Paul, Andrezly i Pázler Z n o j m o - Naše bývalé znojemské hráče bylo i o uplynulém víkendu vidět. Ve skvělé formě hrají Tasovice a tím pádem i početná kolonie bývalých i současných hráčů 1.SC. Poprvé v této rubrice jsme se vypravili na Slovenko, konkrétně do Podbrezové. Úspěšné období prožívají i Zbrojováci Matúš Lacko a Radek Buchta. Plnou porci minut v dresu Liberce absolvoval Jan Mudra.

Začneme již tradičně v Tasovicích. Těm se v poslední době daří skvěle a potvrdily to i v domácím utkání s Rosicemi. Jedinou branku utkání vstřelil v 82. minutě MIROSLAV PAUL a stejně jako před týdnem v Pelhřimově to byla opět výstavní trefa. Podíl na vítězném zásahu má i PETR KIRSCHNER (hostování), který balón sklepával do gólové pozice. V základní sestavě pochopitelně nechyběl ani kapitán ZDENĚK MIČKA, ROMAN ŠVARC (hostování), LUKÁŠ HRAZDÍLEK i KAREL VESELÝ.

Bláznivé utkání se hrálo v sobotu v Břeclavi. Domácí tým v rámci MSFL hostil B-tým Zlína. V první půli to vypadalo na jednoznačnou záležitost pro Břeclav, která vedla už 3:0. Druhá půle však patřila hostům. Ti dokázali dokonale využít vyloučení břeclavského Paděry a srovnali na konečných 3:3. MARTIN LEVAI odehrál celých 90. minut.

Hodně sledované byly z naší pozice zápasy 14. kola Fotbalové národní ligy. V mnoha případech na sebe totiž narazili naši hlavní konkurenti. Hradec Králové zajížděl do Sokolova a opět se prosadil JAN PÁZLER. Bylo to pro něj však rozporuplné sobotní dopoledne. Z pokutového kopu sice dokázal srovnat na konečných 1:1, druhou penaltu ale namířil do tyče. DOMINIK SIMERSKÝ byl u jednoznačné výhry Opavy nad Sigmou Olomouc B 4:0, PAVEL DREKSA u výhry Karviné 1:0 nad Ústí nad Labem.

O tom, že skvělé období zažívají MATÚŠ LACKO a RADEK BUCHTA ve Zbrojovce Brno, jsme již psali. A dařilo se i o víkendu. Brno zvítězilo nad Liberce 3:1. V Libereckém dresu se v této sezóně poprvé v základní sestavě objevil JAN MUDRA. Mohl i skórovat po podařeném úniku po pravém křídle, brankář jej však vychytat. Jablonec prolomil čekání na výhru a porazil Sigmu Olomouc, VLASTIMIL HRUBÝ si připsal čisté konto.

Na závěr se podíváme k našim východním sousedům. Jistě si pamatujete z prvoligové sezóny na hbitého ofenzivního záložníka PETERA GÁLA-ANDREZLYHO. Ten momentálně bojuje ve slovenské nejvyšší soutěži za Podbrezovou. Ta zvítězila nad Zlatými Moravcemi a Peter se už ve čtvrté minutě prezentoval gólem. Podbrezová nakonec i díky jeho trefě remizovala 2:2.