S podrobnostmi se vracíme k ještě jednomu zápasu našeho mládežnického mužstva.

11.kolo, neděle 17.10.2010
1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště) - 1.SC Znojmo FK  4:1  (2:1)
Branky: Holík 2, Masařík, Hanák - Kráčman
1.SC Znojmo FK: Bula R. -Hlávka, Nováček, Uzel, Pham (24. Le Minh) - Juhaňák Luděk (60. Vejvalka), Řezáč, Čapoun (65. Otoupal), Pospíchal - Kráčman, Hověz

Do zápasu jsme šli s menšími změnami v sestavě a novým odhodláním. Někteří hráči měli v nohách jeden i dva zápasy. Nutno podotknout, že v tomto věku je to spíš na škodu a zdraví hráčů (růstová nevyrovnanost a tím způsobené poruchy svalové dysbalance) .Než si na sebe mohla nově vytvořená obranná čtveřice zvyknout už to bylo 1:0. Po rozehrávce domácích si po pravé straně naběhl útočník, který se prohnal kolem nepřipraveného Phama a jednoduše poslal míč na zakončení druhému útočníkovi. Ten z deseti metrů napálil míč a prostřelil Bulu. I když si náš brankař na míč sáhl, stejně skončil od tyčky v naši bráně. V té chvíli to však ani domácí nečekali a vyšel jim systém dvou útočníků na pět bránících hráčů. Naše psychika bylo částečně nahlodána, ale nevzdali jsme se ikdyž byl soupeř kombinačně vyspělejší. Opět jsme využívali naši zbraň a vyráželi do rychlích protiútoků. Jak je již zvykem opět jsme nevyužívali skulinek v domácí obraně. Hověz měl 2x možnost k vyrovnání. Tváří v tvář nepřekonal domácího brankaře. Málem přišel tres z pokutového kopu, který si vymodlil pomezní rozhodčí. Domácí exekutor však ležerně kopnutou šanci zahodil. Dloubáčkem nastřelil břevno a pro odražený míč si Bula lehce došel.V 18. minutě se již skóre měnilo. Po našem nedůrazu před velkým vápnem se prosadili domácí tečovanou střelou ze střední vzdálenosti 2:0. Z našich hráčů spadla deka a začali se více osmělovat. Čím dál víc jsme se dokázali prosazovat ve středu hřiště a vyhrávat souboje. Po vydařeném rychlém protiútoku se prosadil krásnou táhlou střelou z rohu velkého vápna Kráčman a dal našim hráčům ještě naději 2:1. Skončil první poločas.

Druhý poločas začal opatrně a hrálo se ve středu hřiště. Domácí přidali ještě dvě branky a zpečetili naši prohru 4:1. Projevila se naše slabina, hra jeden na jednoho. Z naši strany stáli za zmíňku šance Hověze, který ač tísněn, přestřelil odkrytou bránu. Ještě měl šance Kráčman, který se dostal do slibných situací. Dobré načasování, zaběhnutí za obranu, ale první dotyk s míčem ho vždy zradil. Míč si zpracoval vždy daleko od nohy a pro domácího brankaře to byly lahůdky.

"Oproti předešlému zápasu byla vidět snaha se o výsledek poprat. Osobně si myslím, že zápas byl o promněňování šancí. Domácím se podařilo naše chyby potrestat." zhodnotil po zápase trenér Jiří Kotlán.