Starší dorost B derby zvládnul

První tři body v kalendářním roce si na svůj účet připsali staší dorostenci hrající krajský přebor. Po remíze 0:0 v Hodoníně tentokrát bodovali naplno.

16.kolo, sobota 3.4.2010
1.SC Znojmo-mládež, spolek B - FC Moravský Krumlov  1:0  (0:0)
Branky: Hladík
1.SC Znojmo-mládež, spolek B: Svatuška - Peřinka, Šplíchal, Odehnal, Müller - Hlávka (81. Ushev), Hladík, Alexa (46. Bula), Treger (46. Biháry) - Benda, Šabaka

Do utkání vstoupili lépe hosté. Ve 3. minutě zahrávali krumlovští roh a Svatuška se musel vytáhnout proti hlavičce hostujícího útočníka. V 9. minutě znojemští chybovali ve středu hřiště a samostatný únik krumlovského kapitána skončil jen těsně mimo. Bylo to poslední ohrožení naší branky na dlouhou dobu, i když domácí se také moc nepochalaplili v dobývání hostující svatyně. Zbytek první půle se odehrál spíše mezi šestnáctkami.

Do druhé půle vstoupili znojemští se dvěma vynucenými změnami, ale herní projev se nezlepšil. Jak skončil první poločas tak začal a pokračoval druhý. Až v 70. minutě se začalo pořádně bojovat o body a hlavně to bylo cítit na domácí straně. V 70.minutě se protáhl Benda kolem brankové čáry, připravil míč pro Šabaku, ale ten z hranice malého vápna trefil na brankové čáre stojícího stopera Krumlova o minutu později vyrazil brankář hostí střelu Hladíka jen před sebe, ale Benda se k dorážce nedostal. V 74. minutě Šabaka odcentroval na parťáka z útoku Bendu, ale ten hlavičkal vedle. V 77. minutě se vydal na výlet stoper Odehnal a pořádně protáhnul brankáře Tauvinkla, který hájil branku Moravského Krumlova. V 79. minutě se do střelecké listiny mohl zapsat Bula, ale přestřelili po rohu Hladíka z malého vápna. V 81. minutě prostřelil Hladík vše co mu stálo v cestě a míč zapadl přesně k levé tyči brankáře Tauvinkla. V 87. minutě se ještě střelou z otočky prezentoval Bula, ale míč brankář vyrazil na roh. Utkání krátce poté skončilo a to důležitým vítězstvím 1:0 pro znojemské barvy.

Po utkání řekl asistent trenéra Miroslav Paul: Utkání to bylo velmi težké, ale vyhráli jsme myslím zaslouženě. Od 70. minuty jsme soupeře nepustili za půlku a vítězství jsme strhli na svou stranu.