Čtyři branky a remíza v nedělním podvečeru

Z n o j m o - Do čela naší klubové tabulky střelců se v minulém kole vyšvihl Honza Javůrek se šesti brankami. Dnes další dvě přidal a tak to stačilo alespoň na remízu, která nás tak čtyři kola před koncem udržela na 8.místě v první polovině tabulky. Za týden hrajeme ve Vlašimi a hned ve středu 16.5. od 17:00 opět doma proti Varnsdorfu!

26.kolo Fortuna NL, neděle 6.5.2018
1.SC Znojmo FK - FK Viktoria Žižkov  2:2  (1:1)
Branky: 24. a 69. Javůrek – 29. Batioja, 56. Kuchta
ŽK: 20. Avdić, 68. Šamánek – 47. Podrazký, 89. Pavlata
Rozhodčí: Severýn Vojtěch - Dohnálek Jan, Pfeifer Michal
Delegát: Filípek Patrik, Urbanec Ludvík
1.SC Znojmo FK: Veselý – Malár, Avdić, Pospíšil, Dujmović (65. Ambrozek), Cheredea – Lacko (C), Javůrek, Teplý – Vašíček, Šamánek
FK Viktoria Žižkov: P. Soukup – Košťál, V. Mareš, Dressler, Švejdík – Podrazký (C) (55. M.Čermák), Pavlata, Štípek (86. Jakub Moravec), Batioja, Volek (75. Urbanec) – Kuchta
Počet diváků: 341

Souboj dvou mužstev, kterých se už netýká souboj o postup a s velkou pravděpodobností ani boj o setrvání v soutěži, byl hned od začátku plný šancí a to především na domácí straně. Už v 5.minutě se v obrovské šanci ocitl Václav Vašíček, který se krásně dostal za obranu prostřelil gólmana hostů, ale jeho střela jen těsně minula branku a nemohl tomu uvěřit ani sám střelec. Ve 24.min. jsme se ale ujali vedení! Zprava se k přihrávce přes vápno dostal Jan Javůrek a téměř z nulového úhlu prostřelil gólmana - 1:0! Jenže z vedení jsme se radovali pouhých 4-5 minut. Hosté se dostali k centru do vápna a Batioja hlavou zblízka důsledně nehlídán vyrovnal - 1:1. V prvním poločase se pak ještě na obou stranách objevilo několik šancí, ale ke změně skóre už do půle nedošlo.

Cca 10 minut po začátku druhého poločasu se vedení ujali hosté. Žel naše obrana nezahrála tak, jak by měla, Dressler načasoval přihrávku na nabíhajícího Kuchtu a ten nechytatelně poslal hosty do vedení - 1:2. Vypadalo, že si další soupeř odveze ze Znojma tři body, ale naši hráči se semkli a snažili se o vyrovnání. To mohl zaznamenat Cheredea, ale brankář hostů je střelu mezi tři tyče pokryl a podobně úspěšně na druhé straně zachránil Vlasta Veselý před Štípkem. V 67.minutě náš brankář musel použít rukavice jako boxerky, aby dostal míč do bezpečí. Dvě minuty nato byl ale Rosťa Šamánek faulován, žlutou kartu ale dostal sám, když si na rozhodčím vynucoval žluté napomenutí pro toho, kdo na něm faul spáchal. Podstatné se ale stalo z následného přímého kopu. K němu se postavil náš obvyklý exekutor standardních situací Jan Javůrek a nedal hostujícímu brankáři šanci - 2:2. Hrálo se dál a skóre se ještě mohlo měnit. Hosté znovu mohli vést v 75.minutě, ale podruhé si Kuchta na Veselého nepřišel a ten výborně míč vyrazil. Našim borcům se už žel i přes snahu nepodařilo třetí branku dát, a tak se nakonec zrodila remíza.

Trenér Leoš Kalvoda: "Tolik šancí, kolik jsme si vypracovali dnes, jsme si nepřipravili snad za celé jaro, ale mrzí mě především oba inkasované góly. Snad je to i tím, že máme v podstatě úplně novou obranu."