Povstání z popela ve Frýdku-Místku!

Povstání z popela ve Frýdku-Místku! F r ý d e k - M í s t e k - Asi by si na nás po první půli ve Frýdku-Místku nikdo nevsadil ani zlámanou grešli, ale nezdolní optimisté, kteří našemu týmu věřili, pak asi až tolik překvapení nebyli, když téměř doslova povstali naši borci jak bájný Fénix z popela a v oslabení vybojovali alespoň bod! Pozitivem jsou i dvě vstřelené branky i to, že se trefil kanonýr Václav Vašíček!

18.kolo Fortuna NL, úterý 17.4.2018
Městský FK Frýdek-Místek - 1.SC Znojmo FK  2:2  (2:0)
Branky: 33. Willwéber, 39. Mozol (pen.) – 52. Štrombach, 54. Vašíček
ŽK: 3. Fukala, 63. Biolek, 67. Varadi, 83. Hruška – 28. Avdić, 92. Cheredea
ČK: 38. Avdić
Rozhodčí: Machálek Jan - Vodrážka Dan, Novák Michal
Delegát: Racek Oldřich, Šotek Jan
Městský FK Frýdek-Místek: Mihálek – Biolek, Literák (C), Gáč, Fukala – Willwéber, Dramé (42. Bala) – Krčula (65. Přichystal), Mozol (81. Hruška), Slaninka – Varadi
1.SC Znojmo FK: Veselý – Cheredea, Avdić, Malár, Helísek (C) – Dujmović, Machuča, Lacko, Štrombach (89. Pospíšil) – Šamánek (62. Ambrozek), Vašíček (65. Teplý)
Počet diváků: 511

První poločas svým celkovým vzezřením, výsledkem a důsledky po 45 minutách vypadal, že nás dostal na samé dno. Ale pojďme postupně: Už v 8.minutě velmi agilní útočník domácích Varadi ohrozil Václava Vašíčka, který vzápětí nešťastně přihrál přímo na kopačky Mozolovi, ale ten se naštěstí v tu dobu do odkryté branky netrefil a mířil nad! Ve 28.minutě uviděl z našeho týmu žlutou kartu Muamar Avdić - v tu dobu nic zásadního, ale to teprve mělo přijít. Ještě před tím, co naznačujeme se ale domácí dostali do vedení. Ve 32.min. domácí nakrátko rozehráli přímý kop a Willwéber se z asi 30 metrů trefil do tyče tak, že se míč odrazil nešťastně od zad našeho gólmana Vlasty Veselého a následně do branky - 1:0. A to nebylo vše. O pět minut později se Varadi prodíral k naší brance a již zmiňovaný Muamar Avdić jej ve vápně zastavil faulem, za což viděl druhou žlutou a tedy následně červenou kartu a navíc domácí dostali výhodu penalty. Z pokutového kopu se nemýlil Mozol a vše vypadalo, že dopadne pro náš tým velmi špatně.

Do druhé půle jsme ale nastoupili s tím, že už opravdu nemáme co ztratit a domácí jsme dokonale zaskočili svou aktivitou a především brankami! Nejprve v 52.min. se do branky trefil David Štrombach, který zahrával přímý kop a držel se hesla, které dávají už trenéři mládeže - miř na branku! Všichni čekali, že se míče někdo dotkne, ale to se nestalo a míč skončil v síti - 2:1! A to nebylo vše! Hned o dvě minuty později přišel nádherný centr zleva do vápna a konečně se prosadil náš kanonýr Václav Vašíček a hlavičkou se prosadil k pravé tyčce - 2:2! A nemuselo zůstat jen u vyrovnání! Střídající Kuba Teplý (jinak odchovanec domácího týmu) se v 70.minutě jen těsně zblízka neprosadil proti domácímu gólmanovi. V smém závěru pak domácí vsítili branku po rohovém kopu, ale ta neplatila a tak se oba týmy rozešly nerozhodně.

• Sestřih duelu FNL: MFK F-M - 1.SC Znojmo FK 2:2 | přehrát