Starší dorost zakončil podzim stylově, Vítkovice rozstřílel 5:0

Starší dorost zakončil podzim stylově, Vítkovice rozstřílel 5:0 Z n o j m o - Starší dorost zakončil podzim bravurně a potvrdil formu z předchozích utkání. Na Městském stadionu v Horním parku rozehrál ofenzivní představení s pěti góly. Všechny padly do vítkovické sítě. Už po první půli jsme si vypracovali tří brankový náskok, který v druhém dějství pojistili dalšími dvěma trefami. Spousta šancí pak ještě zůstala nevyužita. A to i na straně Vítkovic, které však narážely na skvělého brankáře Koukala. V tabulce Moravskoslezské dorostenecké ligy přezimujeme na sedmém místě.

16. (Horní park), sobota 11.11.2017
1.SC Znojmo FK - MFK Vítkovice  5:0  (3:0)
Branky: 10. a 54. Martinek, 22. V. Švarc, 24. Moravec, 85. Kochan
ŽK: 47. Kratochvíl, 73. V. Švarc - 27. Pilch, 48. Firášek, 73. Regec, 78. Tilscher, 88. Richtár
Rozhodčí: Popelák - Laštůvka, Horký
1.SC Znojmo FK: Koukal - Koch, Herman, Pacula, Svoboda - Dolejší (74. Sivera), Moravec (c) (83. Gulev), Křivánek, Kratochvíl (60. Kochan) - V. Švarc, Martinek
MFK Vítkovice: Simkanič - Pich (63. Danyi), Malysz, Drapák, Richtár, Gregus (c) (28. Kunz), Regec (79. Ulman), Firášek (69. Benko), Tilscher, Moučka, Vrzal

Svěřenci trenéra Karla Bečky začali utkání nadmíru dobře. V 10. minutě obral u rohového praporku protihráče šikovně o míč Švarc a servíroval na zlatém podnose střílejícímu Patriku Martinkovi. Vítkovice kupily v obraně chyby, čehož jsme využívali. Jednu z dalších mohl využít znovu Vojtěch Švarc, který tentokrát zakončoval. Brankář Simkanič se ale stihl natáhnout ke své pravé tyči. Ve 22. minutě už ale proti stejnému hráči kapituloval. Znojemský útočník přešel přes tři hráče a zdařilo se mu i zakončení. Úspěšnou pasáž pak zakončil proměněným nájezdem a hokejovým blafákem kapitán Milan Moravec.

Pro Vítkovice byl pochopitelně takovýto průběh utkání tvrdým direktem. Když navíc chtěly skóre korigovat, narážely na skvělého brankáře Koukala. Nakonec však hosté mohli být rádi, že do přestávky nebylo skóre ještě výraznější. Švarc tentokrát velkou šanci neproměnil.

Ostatně v druhém dějství to byl festival zahozených šancí. Ale ne všechny možnosti zůstaly neproměněny. V 54. minutě si opět pohrálo s Vítkovickou obranou duo Švarc-Martinek. Švarc vymíchal obranu a předložil gólovou nabídku Patriku Martinkovi, který se trefil zpoza vápna přesně k tyči. Následně už se šance pálily. Kunze takřka zázračně vychytal Koukal, to stejné předvedl bravurním reflexem na brankové čáře proti Benkovi. Na druhé straně se po exkluzivních pasech Moravce neprosadili Martinek se Švarcem. Tečku za utkáním tak obstaral střídající Patrik Kochan, který upravil na 5:0.

Karel Bečka: Myslím, že jsme předvedli solidní, hodně dobrý výkon, Nejen, že to skončilo 5:0, ale měli jsme dalších pět, šest stoprocentních šancí, takže rozdíl mohl být daleko vyšší. Na druhou stranu nás opět podržel brankář Jirka Koukal. Když budeme vyhrávat 5:0, vždy bude spokojenost. V posledních utkáních jsme prokázali dobrou formu, škoda, že je nyní zimní přestávka. Začátek, kdy jsme neměli tolik bodů, byl daný i tím, že naši hráči začali letní přípravu 1. září, když už byla rozehraná soutěž. Teď už mají natrénováno, funguje to, každý zápas je lepší a lepší.