Podali jsme bojácný výkon, jsem hodně zklamaný, netajil trenér Kučera po prohře na Sigmě

Podali jsme bojácný výkon, jsem hodně zklamaný, netajil trenér Kučera po prohře na Sigmě O l o m o u c - Již v minulé sezóně se Radim Kučera v pozici znojemského trenéra vrátil na Andrův stadionu při výhře nad Sigmou B. Tentokrát to už ale nebyla pro změnu proti olomouckému áčku veselá návštěva. Jeho svěřenci cestu domácích za třemi body příliš neztížili. Našeho kouče mrzelo neplnění taktických pokynů a také bojácnost. I proto jsme v Olomouci prohráli 1:2.

 
 
 

Trenére, před utkáním jste říkal, že chceme Sigmu potrápit, to ale prakticky vůbec nevyšlo...
Každý, kdo utkání viděl, uzná, že jsme domácí nepotrápili, spíše jsme jim to usnadnili. Taktické pokyny a to, co jsme si řekli před zápasem, že budeme hrát, jsme neplnili. Věděli jsme o silných stránkách Sigmy, dobrý pressing a po zisku míče rychlá přechodová fáze do útoku. Udělali jsme v utkání dvanáct nevynucených chyb...nebo ne nevynucených, byly to samozřejmě chyby pod nějakým tlakem, který na nás soupeř vyvinul. Říkal jsem, že pokud bude toto riziko, pomůžeme si Jirou Klímou, jak si Sigma pomáhá Chorým. Chtěli jsme ale hrát fotbal a neukázali žádnou kvalitu a domácí nás trestali. A to nás ještě ztrestali málo. Čekal jsem, že se budeme prezentovat lepším fotbalem. Místy to zavánělo tím, že jsme mohli dostat pětku, a ostudou. Byl jsem hodně zklamaný a čekal jsem od více hráčů daleko lepší výkony. Zase budu muset hledat základní sestavu.

Čím to, že scházela taková jakoby jiskra? Domácí si toho dovolili daleko více...
Chtěli jsme se prezentovat v co nejlepším světle, ale hráči mě trochu zmrazili. Nevím, čím to bylo, jestli tím, že jsme hráli na Sigmě a hráči měli velký respekt. Každý teď bude pořádat na Sigmu hon, aby překazil její sérii, my jsme chtěli být první. Podali jsme však hodně bojácný výkon. Nevím, z čeho to pramenilo. Utkání jsem prakticky přetrpěl tím, že jsem přemýšlel nad každou situací, co jsem k ní hráčům řekl a oni to udělali úplně naopak. Naprosto jiné řešení. Pochopitelně si uděláme rozbor videa, ať se podívají, co předvedli za výkon.

I když se v utkání tolik nedaří, může si tým pomoci standardními situacemi. V druhé půli jsme měli několik rohů v řadě, ale ani ty nám nevycházely...
Nacvičovali jsme v pondělí a úterý standardní situace, máme to domluvené, nacvičené. Mrzí mě, že hráči neplnili povinnosti při zahrávání rohů. A neplatí to jen pro standardní situace, ale pro celé utkání. Jsem z toho rozpačitý. Musím se na to ale podívat ještě na videu a jak bylo zmíněno, s hráči to rozeberu. Jsem zvědavý, jakou na to dostanu od hráčů odpověď. Standardky jsou situace, kterými si můžeme v utkání pomoci, bohužel jsme žádnou z nich, a bylo jich více, nevyužili.

Do kabin jsme šli s dvougólovým mankem, ale nadějí, že bychom ještě v druhé půli mohli s utkáním něco udělat. Nám se však ani druhá půle nezdařila...
Chtěl jsem udělat o přestávce dvě střídání, ale ještě jsem čekal, jak se vyvine situace s Jirkou Klímou, který nakonec musel kvůli zranění ze hry (střídal v 50. minutě pozn. redakce). Sigma hrála jednodušší fotbal s nákopy na Chorého, ale perfektním dotažením a odraženými míči, kterých získala většinu. Věděla, jaký máme taktický záměr, protože Olomouc dobře znám. Když už jsme měli možnost jít do nějaké možnosti, rychlého brejku, skončili jsme u vlastního gólmana. A znovu jsme museli zakládat útok. To je pro mě nepochopitelné.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • AdminMilanŠoba: Přeposílám vzkaz z Brazílie: Hello friends!! I am a collector of ...
  • Jiří_M.: I kdyby bylo vstupné poslední zápas zadarmo, nevěřím, že by ...
  • Junior28: Navrhuji, aby do utkání s Příbramí nastoupili hráči s dresy ...
  • Hodakkarel: Todor bohužel nesplňuje kvalifikační podmínky pro asistenta v profesionálním klubu. ...
  • HodakKarel: PO podzimu se především zranili v té době klíčoví hráči..Cihlář, ...
  • ZerekSu: Není poté otázka ho zkusit angažovat na pozici asistenta? :-)...i ...
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin