Druhá česká nejvyšší fotbalová soutěž ponese název Fortuna národní liga!

Druhá česká nejvyšší fotbalová soutěž ponese název Fortuna národní liga! Z n o j m o - V úterý 18. října bylo oficiálně oznámeno, že Fotbalová národní liga změní svůj název. Nově se druhá nejvyšší fotbalová soutěž bude jmenovat podle nového generálního sponzora - Fortuna národní liga. Spolupráce byla podepsána na šest let. Mimo druhé ligy se Fortuna stala partnerem i pro celý český fotbal, tedy pro všechny výkonnostní stupně. Od sezóny 2018/19 se pak Fortuna stane titulárním sponzorem i první ligy.

 
 
 

„Jméno Fortuny je řadu let spojeno fotbalem a v posledním roce jsme hledali způsob, jak náš fotbalový projekt dále posunout a směřovat. Naším strategickým cílem je, aby se Fortuna stala doslova fotbalovým synonymem, proto jsme se rozhodli uzavřít opravdu mimořádný kontrakt, který v oblasti sponzoringu nemá obdoby.“uvedl David Vaněk, generální ředitel Fortuna sázková kancelář.

„Fotbal tvoří nejpodstatnější část našeho businessu, vnímám tedy jako zcela přirozené, že se v něm budeme realizovat v maximální možné míře. Naší motivací není pouze prezentace společnosti, chceme se podílet na celkovém rozvoji fotbalového prostředí, a to nejenom toho vrcholového profesionálního,“ doplnil Vaněk.

„Z pohledu fotbalu se jedná o kontrakt, jehož parametry a výše nemají obdoby. Ve společnosti Fortuna jsme našli silného partnera, který se tímto dnem stal klíčovým spojencem v budování budoucnosti české kopané. Věřím, že tento svazek bude pevný a dlouholetý,“ Miroslav Pelta, předseda Fotbalové asociace České republiky.

„Pro rozvoj profesionálního fotbalu v České republice je tento partnerský vztah naprosto zásadní. Jsme rádi, že Fotbalová národní liga získala generálního partnera, který tuto soutěž posune o několik úrovni výše. Fortuna podporovala řadu profesionálních klubů už v minulosti, a proto cítíme, že náš vzájemný vztah bude nadstandartní,“ uvedl Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.

Fotbalový projekt Fortuny

Společnost Fortuna v posledních deseti letech v rámci svého programu na podporu fotbalu realizovala partnerství s kluby Sparta Praha, Slavia Praha, Bohemians 1905, Viktoria Plzeň, Hradec Králové, Zbrojovka Brno, Slovan Liberec, Mladá Boleslav, Baník Ostrava. V rámci Grantového projektu finančně podpořila stovky amatérských regionálních klubů, pořádala populární halový turnaj Fortuna Víkend šampionů, od sezony 2014/15 se ve spolupráci s FAČR stala partnerem výkonnostního fotbalu. V sezoně 2016/17 uzavřela kontrakt s FAČR, čímž se stala partnerem reprezentace, spojila své jméno s druhou a třetí nejvyšší ligou, krajskými soutěžemi. Dále je partnerem Českého poháru, Superpoháru, pokračuje v podpoře výkonnostního fotbalu. Na Slovensku nese jméno Fortuny nejvyšší fotbalová soutěž, společnost zde působila také jako platinový partner reprezentace. V Polsku je Fortuna generálním partnerem Legie Varšava.

O společnosti

Sázková kancelář Fortuna je nejstarší sázkovou kanceláří v České republice, první pobočku otevřela už v roce 1990. Je součástí holdingu Fortuna Entertainment Group, který prostřednictvím dalších dceřiných společností působí také na Slovenském a Polském trhu. Akcie skupiny jsou veřejně obchodovány na Pražské a Varšavské burze cenných papírů. Hlavním akcionářem skupiny je investiční skupina Penta.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin