Nepříjemné déjà vu pro starší dorost, těsná prohra s Třincem

Nepříjemné déjà vu pro starší dorost, těsná prohra s Třincem Z n o j m o - Nepříjemné déjà vu zažili naši starší dorostenci ve svém prvním domácím utkání sezóny. V úvodním zápase podlehli venku Líšni 2:3 a tato situace se opakovala i doma proti Třinci. Slezané se dostali v první půli už do dvoubrankového vedení, nicméně svěřenci trenéra Luďka Zlámala zabojovali a povedlo se jim ještě do přestávky zásluhou dvou bleskových zásahů Vojtěcha Švarce vyrovnat. O osudu celého utkání rozhodla 68. minuta, kdy Třinec překlopil vedení opět na svoji stranu. I ve druhém utkání jsem nepředvedli špatný výkon, ovšem i tak zůstáváme nadále bez bodu.

3. (Čafka), pátek 19.8.2016
1.SC Znojmo FK - FK Třinec  2:3  (2:2)
Branky: 41. a 42. V. Švarc - 24. a 63. Latocha, 14. Krucina
ŽK: 55. Potůček (Třinec)
ČK: 73. Potůček (Třinec)
Rozhodčí: Rosický - Vařacha, Laštůvka
1.SC Znojmo FK: Koukal - Garčic (c), Šmíd, Illek - Křívánek - Koch, Martinek (86. Škarka), Moravec, Švejkar (63. Fessl) - V. Švarc, Švejda
FK Třinec: Kubík - Konečný, Chloň, Potůček, Petružálek, J. Cieslar (c), V. Cieslar (62. Nieslanik), Ceniga (88. Lisztwan), Štefánik, Krucina, Latocha (83. Wilk)

Luděk Zlámal (Znojmo): Soupeře jsme pustili po individuální taktické chybě a standardní situaci do dvoubrankového náskoku. Srovnat skóre se nám podařilo po pěkných akcích ještě do poločasu, ale stálo nás to hodně úsilí a sil, které nám asi ke konci chyběly. Ve druhém dějství tam byly náznaky šancí, ale nedotáhly se do konce, navíc soupeř dvacet minut před koncem využil další zaváhání naší defenzivy a pak už nám chyběl i fotbalový um k brankové odpovědi.

Petr Sostřonek (Třinec): Vítězství je zasloužené, protože jsme byli po většinu utkání lepším mužstvem. Domácí hrozili jen ze standardních situací a to hlavně v prvních deseti minutách, neboť měli výškovou převahu. Postupem času jsme se dostali do hry a výsledkem byla vedoucí branka Kruciny, kdy střelou z vápna k tyči otevřel skóre. Utkání jsme mohli rozhodnout již v prvním poločase, ale v jeho závěru jsme se dopustili dvou zbytečných chyb, které domácí potrestali dvěma góly. Do druhé poločasu jsme však vstoupili zodpovědně a získali převahu v poli. Výsledkem byly šance a jednu z nich jsme proměnili Latochou po přiťuknutí Nieslanikem ve vítěznou branku.