U16 porazila v derby Hodonín, U13 si vyšlápla na Sigmu Olomouc

U16 porazila v derby Hodonín, U13 si vyšlápla na Sigmu Olomouc Z n o j m o - Z našich mládežnických celků zaznamenaly vítězství dva týmy. Šestnáctka porazila poměrně vysokým rozdílem Hodonín 6:3 a třináctka si vyšlápla na olomouckou Sigmu. Svěřencům Zdeňka Mička a Marka Dítě se vůbec v posledních zápasech velmi daří, drží sérii čtyř utkání bez prohry.

U17: Znojmo - Hodonín 1:1

Branky: Moravec z penalty - Skřivánek

Sestava Znojma: Koukal - Svoboda, Křivánek, Bohdálek (41. Sivera), Novotný (73. Procházka) - Veselý (41. Stupár), Moravec, Čech, Koch - Novák (65. Škarka), Švarc

Trenér U17 Jiří Kotlán: Utkání ovlivnilo několik faktorů. Začali jsme svižně a do brejků se dostával Švarc a Novák (chybný první dotek míče), Čech (střela vedle brány). Po našem rohu byl faulován Křivánek a Moravec nařízený pokutový kop proměnil 1:0. Potom jsme zalezli a nechali jsme hrát hosty. Jejich pětiminutovku rohů jsme přečkali. Za začátku druhého poločasu měl velkou šanci Moravec. Po chybném ofsajd systému šel sám na bránu, brankař vyběhl na velké vápno, bohužel lob šel vedle brány. Do druhého poločasu nastoupil Stupár. Ve 43. minutě již byl držitelem žluté karty za faul a následně ve 49. minutě se po druhé žluté poroučel do sprch. Hosté využili přesilovku v 52. minutě hlavou Skřivánkem. Od té chvíle to byl boj o vítězství. I tak jsme si vytvářeli šance. V 80. minutě jsme přečíslili hosty, kdy Moravec unikl po levé straně, odcentroval do vápna, kde si nabíhali Švarc a Škarka. V momentě kdy se již dostával Švarc k míči hlavní rozhodčí Hanáková odpískala konec. Není co dodat a utkání skončilo 1:1.

U16: Znojmo - Hodonín 6:3

Branky: Kaššai 2, Merhaut 2, Pacula, Veselý - Weigl 2, Vican

Sestava Znojma: Novotný - Vespalec, Bohdálek, Pacula, Sivera - Péč, Veselý (41. Najnar), Kaššai, Dobeš - Dolejší (79. Svoboda), Merhaut

U15: Třebíč - Znojmo 3:2

Branky: Čermák 2, Blažek - Ošťádal 2

Sestava Znojma: Čech - Turek, Pospíšil O., Neumann, Beno - Bauer, Daniel, Kohoutek, Pospíšil V. - Ošťádal (60. Vašina), Bohatý

U14: Třebíč - Znojmo 3:1

Branky: Ševčík, Uhlíř, Slíva - Kročil

Sestava Znojma: Ferenci - Dvořák, Kapšárek, Tumurbaatar, Szewieczek (42. Stehlík) - Čížek, Prodělal, Janík, Mrňa - Vašina, Kročil

U13: 1.SC Znojmo - Sigma Olomouc 10:6

Branky: Vecheta 2, Kohoutek 2, Fiby 2, Prágr 2, Kabelka, Špalek J. - Hadaš 2, Waclawik, Skopal, Smolka, Vítek /p>

Sestava Znojma: Bauer, Hamza - Bartůněk, Prágr, Lustig, Synek, Palatka, Pecina, Pokorný, Dvořák, Škopek, Špalek Š., Vocílka, Vorel, Čížek, Špalek J., Bílek, Fiby, Kohoutek, Vecheta, Kabelka

U12: Sigma Olomouc 9:14

Branky: Bartoněk 4, Šuba 2, Navrátil T., Mičič, Surovec - Vaca 4, Studený 3, Vaněk 3, Hrdlička, Hapal, Grulich, Kovařík

Sestava Znojma: Jakubec, Vaněk - Cakl, Košíček, Kselík, Kozyuk, Valášek, Navrátil T., Mičič, Surovec, Štola, Žák, Peterka, Štancl, Bartoněk, Šívr, Bakaj, Poláček, Šereda, Šuba, Navrátil M., Ryška

Trenér U12 Miroslav Paul: Hráčům nemůžu upřít snahu, bojovnost a nasazení proti kvalitnímu soupeři. Rozhodlo opět to prokleté neproměňování šancí, přitom se tomu na tréninku velmi často věnujeme. Hosté využívali každou šanci ke skórování a nelenili ani se střelbou z dálky, z čehož nám vstřelili podstatnou část branek. Oproti tomu my jsme nevyužili ani ty nejvyloženější šance. Další aspekt, který mi ve hře chyběl, byl tlak na hráče soupeře s míčem. Taktiku jsme měli postavenou na tom, že jsme nechtěli nechat nejlépe střílející tým soutěže rozehrávat. Chtěli jsme napadat vysoko na útočné polovině a získávat zde míče, bohužel se nám to dařilo pouze v úvodu utkání, kde jsme si vytvořili náskok tří branek. Poté se hra otočila a často nás olomoučtí přehráli, tím pádem okamžitě přečíslili. Už delší dobu se bavíme o důrazu v osobních soubojích, to byl další aspekt, ve kterém byla Sigma lepší a my jsme se jim v tomto ohledu nevyrovnali. Přes všechny nedostatky jsme neodehráli špatné utkání, přesně takových zápasů potřebujeme daleko více, protože taková konfrontace, s takovým soupeřem nás může posouvat dál. Toto střetnutí nám dává obrázek toho, jaké děláme chyby, jak jsou na tom hráči individuálně a jak se dokáží vyrovnat či nevyrovnat s hrou pod tlakem. Mrzí mě, že jsme neporazili ani jednoho soupeře ze silné čtyřky v tabulce nad námi. Dnes jsme měli poslední pokus, alespoň však máme motivaci do dalších utkání s těmito soupeři.