Vítězná generálka juniorky na ligu

I v a n č i c e - Již v pondělí čeká juniorku start v Juniorské lize proti Zbrojovce ligy. Mladí fotbalisté už mají za sebou také generálku právě na tento start. V Ivančicích si poradili s domácím týmem v poměru 3:1. Utkání to ale zdaleka nebylo jednoduché. Základ výhry se vytvořil v první půli, kterou jsme vyhráli 1:0, v té druhé pak přidali dvě pojistky.

Ivančice - 1.SC Znojmo FK 1:3 (0:1)

Branky Znojma: 21. Kirschner, 67. Le Minh, 72. Sokol.

Sestava: Konvalina (63. Bula) - Janák (77. Alaca), Pokorný, (C), Hrazdílek, Uchenna (46. Celik) - Nehyba (72. Kirschner), Lama (57. Le Minh), Vala (46. Sokol) - Alaca (46. Landšperský), Yilmaz (57. Šálek), Kirschner (46. Comara).

Do začátku utkání nastoupil náš tým prakticky v totožné sestavě jako předchozí zápas v Miroslavi. Tentokrát už se ale svěřenci trenéra Aleksijeviće dostávali do šancí složitěji. Přesto byla patrná poziční převaha. První velkou šanci Znojma měli na svědomí paradoxně domácí, když si prudký centr Kirschnera srazil na břevno jeden z obránců Ivančic.

Do vedení se nám povedlo dostat v 21. minutě, kdy obrana soupeře nechala propadnou centr Janáka až k Petru Kirschnerovi, který měl před sebou prázdnou bránu. Vedoucí branka ovšem brankostroj nenastartovala a Ivančice byly nadále houževnatým protivníkem.

Do druhé půle se sestava trochu obměnila a domácí začali zlobit. Vypracovali si dvě opravdu velké šance na vyrovnání. Pokaždé ale skvěle zasáhl brankář Konvalina. Odpovědět se snažil střídající Landšperský, jehož střela ale jen těsně minula bližší tyč. Pokus Thanha Le Minha už byl v 67. přesnější, byla to opravdu krásná rána. Svého spoluhráče pak napodobil o pět minut později Patrik Sokol.

Domácí se ale dočkali snížení, kdy se v závěru po krásné akci trefili. Proti zakončení neměl Bula v bráně žádnou šanci. V té chvíli už koncentrace našeho týmu nebyla taková. Na výhře se ale nic nezměnilo.